Gliwiccy żołnierze zatrzymani w sprawie zorganizowanej grupy handlującej narkotykami

W toku prowadzonego śledztwa potwierdzono okoliczności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej policjantów, żołnierzy i osób cywilnych.
Kokaina
Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu 12 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in hurtową dystrybucją narkotyków, w tym kokainy. Wśród zatrzymanych są żołnierze z Gliwic. Ustalono, że grupa działała na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu udało namierzyć część osobowego grupy przestępczej. Z poczynionych ustaleń wynika, iż członkowie tej grupy powiązani byli i ściśle współdziałali z funkcjonariuszami Policji oraz żołnierzami Sił Zbrojnych RP.

W toku prowadzonego śledztwa potwierdzono okoliczności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej policjantów, żołnierzy i osób cywilnych. Zajmowali się oni obrotem środkami narkotycznymi oraz popełnianiem przestępstw o charakterze rozbójniczym.

W tę środę doszło do zatrzymania 12 osób. Wśród niech jest pięciu członków zorganizowanej grupy, w tym jeden z jej liderów i organizatorów - 49-letni mieszkaniec Raciborza Radosław B. Zatrzymani zostali również funkcjonariusze Policji z KMP w Raciborzu, żołnierze z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach oraz osoby cywilne.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, poplecznictwa, handlu bronią bez zezwolenia, wymuszeń rozbójniczych, a także popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W wyniku czynności realizowanych pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zabezpieczono znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających i substancji do produkcji narkotyków oraz amunicje i granaty dymne.

źródło: Dział Prasowy Prokuratura Krajowa

czytaj więcej:

Ofiarą oszustów padł 77-latek z Zabrza

Mieszkaniec Zabrza padł ofiarą oszustów. Stracił 42 tys. zł

36-latek zatrzymany został ze znaczną ilością narkotyków

Na nodze opaska dozoru elektronicznego, w kieszeni narkotyki

Przejażdżka rowerem to przyjemność ale nie po alkoholu

Alkohol i rower? 57-latka takie połączenie słono kosztuje

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Zabrze policja zatrzymała 32-latka

Podpalenie aut w Rokitnicy: policja zatrzymała 32-latka

Złodziej

Seryjny złodziej został zatrzymany

Pijani rowerzyści w Zabrzu

Pijani rowerzyści na drogach Zabrza