Gliwiccy żołnierze zatrzymani w sprawie zorganizowanej grupy handlującej narkotykami

W toku prowadzonego śledztwa potwierdzono okoliczności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej policjantów, żołnierzy i osób cywilnych.

Kokaina
Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu 12 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in hurtową dystrybucją narkotyków, w tym kokainy. Wśród zatrzymanych są żołnierze z Gliwic. Ustalono, że grupa działała na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu udało namierzyć część osobowego grupy przestępczej. Z poczynionych ustaleń wynika, iż członkowie tej grupy powiązani byli i ściśle współdziałali z funkcjonariuszami Policji oraz żołnierzami Sił Zbrojnych RP.

W toku prowadzonego śledztwa potwierdzono okoliczności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej policjantów, żołnierzy i osób cywilnych. Zajmowali się oni obrotem środkami narkotycznymi oraz popełnianiem przestępstw o charakterze rozbójniczym.

W tę środę doszło do zatrzymania 12 osób. Wśród niech jest pięciu członków zorganizowanej grupy, w tym jeden z jej liderów i organizatorów - 49-letni mieszkaniec Raciborza Radosław B. Zatrzymani zostali również funkcjonariusze Policji z KMP w Raciborzu, żołnierze z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach oraz osoby cywilne.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, poplecznictwa, handlu bronią bez zezwolenia, wymuszeń rozbójniczych, a także popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W wyniku czynności realizowanych pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zabezpieczono znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających i substancji do produkcji narkotyków oraz amunicje i granaty dymne.

źródło: Dział Prasowy Prokuratura Krajowa

czytaj więcej:

Policja Zabrze

Alkohol, narkotyki i nocna interwencja na ulicy Jordana

Pobiciezabrze

Nie żyje 61-letnia zabrzanka. Jej konkubent aresztowany

Bezdomni

Zwracajcie uwagę na bezdomnych - telefon może uratować życie

Wypadek na autostradzie A1

Tragiczny wypadek na A1. Auto roztrzaskało się...

Policja zabrze

Policja sprawdza zbiorniki wodne. Co się stało?

Policja

Dzisiaj policja prowadzi akcję „Prędkość”

Zabrze 1

Uderzył w przydrożny słup. Kierujący quadem...