Znęcał się nad ojcem. Grozi mu 8 lat więzienia

Nawet 8 lat więzienia grozi 20-latkowi podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoim 55-letnim ojcem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu trzeciego. Decyzją śledczych musiał opuścić mieszkanie oraz do zakończenia sprawy został objęty policyjnym dozorem.

Komisariat

Od 6 lat trwał koszmar 55-latka, który mieszkał w centrum miasta wraz ze swoim 20-letnim synem. 20-latek najpierw stwarzał problemy wychowawcze, które z czasem przerodziły się w przemoc. 20-latek regularnie znieważał swojego ojca, a podczas awantur dopuszczał się rękoczynów.

55-latek nie potrafił już dłużej tolerować zachowania swojego syna i zdecydował się na złożenia zawiadomienia. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z zabrzańskiej trójki. W trakcie składanych wyjaśnień 20-latek przyznał, że zdarza mu się uderzyć ojca, ale tylko "otwartą dłonią".

Młody zabrzanin, który znęcał się nad swoim ojcem, został zatrzymany i w środę po zebraniu materiały dowodowego doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoim ojcem.

Decyzją śledczych zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

czytaj więcej:

Sprawca podpalenia zabrze

Policja publikuje wizerunek sprawcy podpalenia kwiaciarni

Policja

Zabrze. Dwóch pijanych kierowców w jednym samochodzie

PSP w Zabrzu

Zabrzańscy strażacy podsumowali rok: 2,5 tys. interwencji

CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczali broń w jednym z mieszkań

Straż pożarna

Płonął dach restauracji. „Co z zaplanowanymi imprezami?”

Policja pościg Zabrze pijany mieszkaniec

Pijacka ucieczka przed policją w Zabrzu

64 658888

Trwają poszukiwania 12-letniej Patrycji z Zabrza