Złodzieje rowerów na akcji w Gliwicach. Policja ścigała autobus, którym jechali z "fantami". Zatrzymano ich w Zabrzu

Niecodzienny pościg na trasie Gliwice-Katowice. Złodzieje rowerów jechali z ukradzionymi jednośladami autobusem, a za nimi - policja. Amatorzy cudzej własności, którzy kradli w Gliwicach, to panowie z Katowic i Mikołowa. Zostali zatrzymani w Zabrzu.

W czwartek, 25 kwietnia 2024 r. około godziny 6:00, policjanci z Gliwic otrzymali informację od świadka, że podejrzewa on, iż spod gliwickiego dworca skradziono dwa rowery.

Pościg za autobusem ze złodziejami rowerów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Gliwicach natychmiast zajęli się sprawą. Zabezpieczono film monitoringu, na którym uwieczniono dwóch mężczyzn odjeżdżających spod wiaty przed dworcem kolejowym w Gliwicach. Prześledzono drogę przemieszczania się potencjalnych złodziei. Było duże prawdopodobieństwo, że złodzieje wsiedli z ukradzionymi rowerami do autobusu linii 6, jadącym z Gliwic do Katowic. Policjanci ruszyli więc radiowozem w ślad za autobusem.

Stróże prawa zatrzymali autobus już w Zabrzu i wyprowadzili z niego dwóch młodych mężczyzn:

  • 33-letniego mieszkańca Katowic,
  • 25-letniego mieszkańca Mikołowa.

Panowie się nie wywiną od odpowiedzialności za kradzież rowerów

Już w trakcie wstępnego przesłuchania zatrzymani mętnie tłumaczyli się z posiadania rowerów, kluczyli i próbowali wybrnąć z oczywistej dla stróżów prawa sytuacji. Co więcej, przy 25-latku, w jego plecaku, policjanci znaleźli nożyce do cięcia prętów metalowych, które są wykorzystywane przez złodziei do przecinania linek zabezpieczających. Nożyce zostaną wykorzystane jako dowód w sprawie i poddane badaniom mechanoskopijnym, między innymi w celu ustalenia, czy nie „brały udziału" w innych stwierdzonych kradzieżach rowerów.

Mężczyźni są podejrzani o kradzież rowerów:

  • rower górski marki Bitwin, koloru niebieskiego,
  • rower gravel marki Merida, koloru czarnego.

Dodatkowo kryminalni z gliwickiej „trójki” ustalili, że młodszy z zatrzymanych idealnie pasuje wyglądem i ubiorem do zarejestrowanego 19 kwietnia 2024 roku sprawcy kradzieży roweru z rejonu centrum przesiadkowego w Gliwicach. Mundurowi w czasie przeszukań znaleźli ten rower.

Właściciel roweru marki Merida stawił się w komisariacie, gdzie złożył zawiadomienie o przestępstwie. Odebrał swoje mienie.

Policjanci apelują do właściciela roweru Bitwin o zgłoszenie się po swoje mienie do Komisariatu Policji III w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 20, kontakt telefoniczny: 47 859 03 00. Policjanci także dziękują świadkowi, który wbrew zasadzie „nie reagujesz – akceptujesz”, zareagował i wykonał darmowe połączenie telefoniczne do gliwickiej Policji.

Gliwice wypadek barglowka

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w powiecie gliwickim. Policjanci poszukują świadków zderzenia

Autor: Redakcja

22/04/2024

Pielęgnował ogródek znalazł granat

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Knurowa pielęgnował ogródek, a znalazł... niemiecki granat trzonkowy z czasów II wojny światowej

Autor: Redakcja

14/04/2024