Złe wieści dla niezaszczepionych. Tylko 250 z nich wejdzie na Sylwestra na Stadionie Śląskim

Trwają przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów. Władze Stadionu Śląskiego prawdopodobnie wprowadzają w błąd informując, że może w niej wziąć udział aż 12 tys. osób niezaszczepionych (30 proc. widzów). Decyzja prezydenta Chorzowa jest jasna - to impreza tylko dla 250 niezaszczepionych osób!

fot. FB/Stadion Śląski
Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Opinia chorzowskiego sanepidu dotycząca „wydarzenia muzycznego” jakim będzie Sylwestrowa Moc Przebojów została wydana już na początku grudnia. Mówi ona o tym, że impreza może się odbyć pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50% miejsc (później ten limit zmniejszył się do 30%) lub przy braku wyznaczonych miejsc dla 250 osób. Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19 lub takich, które okażą negatywny wynik testu na COVID-19. Imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim zarejestrowano na 40 tys. osób. - Na teren imprezy może wejść nie więcej 30% (…) osób niezaszczepionych – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego. To by oznaczało, że może niej wziąć udział 12 tys. osób niezaszczepionych.

- Z tych 12 tys. na płycie stadionu, gdzie są miejsca stojące, jednocześnie będzie mogło przebywać tylko 250 niezaszczepionych osób. Imprezę będzie zabezpieczało 900 ochroniarzy, a cześć z nich będzie sprawdzać tzw. paszporty covidowe lub negatywne testy na COVID-19, które będą sprawdzane także przy wejściu na płytę stadionu – tłumaczy Grzegorz Kubicki ze Stadionu Śląskiego.

Jednak w decyzji prezydenta Chorzowa z 22 grudnia 2021 r., w której zezwala organizatorowi, spółce Music Company, na przeprowadzenie imprezy masowej pod nazwą „Sylwestrowa Moc Przebojów 2021” na Stadionie Śląskim. Jeden z warunków przeprowadzenia mówi, że:

- Dopuszcza się maksymalną ilość widzów 40 000 osób w tym nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych.

Nie ma tam więc mowy o limicie 30% osób niezaszczepionych z 40 tys. osób które mogą wziąć udział w sylwestrowej imprezie.

- Decyzja została wydana na podstawie opinii sanepidu oraz wniosku organizatora. Spółka Music Company wskazywała w nim, że impreza ma być na 40 tys. osób, w tym 250 niezaszczepionych – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. Ta decyzja jest obowiązująca – dodaje rzecznik.

Kto wystąpi podczas Sylwestra na Stadionie Śląskim?

To trzecia edycja sylwestrowej imprezy organizowanej wspólnie przez telewizję Polsat i Stadion Śląski i – jak zapewniają organizatorzy – usłyszymy „największe hity lat i dekad”. Z polskich gwiazd wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Danzel, zespół Bajm, Paweł Domagała, Ewelina Lisowska oraz zespóły Bajm i Enej.

- Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawi się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Wstęp na Sylwestrową Moc Przebojów będzie bezpłatny, a impreza rozpocznie się o godz. 19.30. Bramy stadionu zostaną otwarte dla publiczności godzinę wcześniej. Zakończenie zaplanowano na godz. 00.30.

AKTUALIZACJA, 29.12.2021

Ze strony internetowej Stadionu Śląskiego zniknęła informacja o tym, że „na teren imprezy może wejść nie więcej niż 30%, a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu”. Teraz jest tam mowa jedynie o tym, że „wstęp na imprezę na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny, zgodnie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego”.