Zbiórka Górnika Zabrze przed meczem z Lechem Poznań. Dary będą przyjmowane przy kasie

Górnik Zabrze, jako jeden z wielu klubów piłkarskich postanowił wesprzeć Ukraińców w sytuacji kryzysu militarnego i zorganizował dla nich zbiórkę darów. Przedmioty pierwszej pomocy będą przyjmowane przed meczem z Lechem Poznań oraz po jego zakończeniu.

fot. Górnik Zabrze
Górnik wspiera zbiórkę dla ukraińców

Górnik przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Dary dla Ukrainy". Ogłosił zbiórkę przedmiotów pierwszej pomocy w dniu z Lechem Poznań, który ma zostać rozegrany w środę, 2 marca o godzinie 18. Zbiórka będzie trwała od godziny 10 w kasie niebieskiej, a od godziny 16 również w kasie Torcidy.

- Dary będzie można przynosić także po zakończeniu meczu i w następnych dniach. Przed wysłaniem rzeczy musimy je posegregować, to na pewno trochę potrwa. Kolejna zbiórka zostanie ogłoszona przed meczem z Cracovią - tłumaczy Konrad Kołakowski, rzecznik prasowy Górnika Zabrze.

Zapytaliśmy o ewentualną zbiórkę finansową dla Ukraińców, jednak jak mówi Kołakowski klub nie ma takiej możliwości. Górnik natomiast promuje akcje PZPN, który będzie wspierać finansowo Ukraińców. Link do zbiórki dostępny na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jakie dary można przynosić?

Lista rzeczy, które można przynosić jest obszerna. Na początku zbiórki w większości akcji dozwolone było przynoszenie nowych, nieużywanych ubrań. Odtąd organizatorzy wykreślają ten towar z listy.

  • żywność o długim terminie ważności (np. woda butelkowa, kasza, ryż, herbata, kawa, batony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, makaron, dania gotowe, konserwy, cukier),
  • żywność dla najmłodszych (np. mleko modyfikowane, kaszki, dania gotowe w słoiczkach),
  • produkty dla najmłodszych (butelki dla niemowląt, kubki, pampersy, mokre chusteczki, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, środki higieniczne dla dzieci),
  • środki higieniczne (płyny do kąpieli, mydła, dezodoranty, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, papier toaletowy, ręczniki papierowe, worki na śmieci, środki dezynfekujące),
  • zestawy pierwszej pomocy,
  • koce, śpiwory, materace, karimaty.

czytaj więcej:

Zabrze przyjmuje Ukraińców

W Zabrzu są już przyjmowani pierwsi uchodźcy

mieszkańcy-Zabrza-zbierają-dary-dla-Ukraińców

Ponad 100 zabrzan złożyło dary dla Ukraińców

Hala pogon zabrze azylem dla uchodźców

Zabrze zgłasza gotowość do przyjęcia uchodźców

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Nawet o 50 milionów mniej niż zakładano

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Cena na...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

24

Najpierw Tesco, teraz Carrefour. Kolejna sieć...

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?