Zaplanowana na 30 lipca MotoStrefa to wydarzenie głównie, ale nie tylko dla motocyklistów. Impreza została jednak przełożona z powodu zapowiadanego na sobotę deszczu

Na najbliższą sobotę, 30 lipca, w Zabrzu miała się odbyć MotoStrefa: Pokaż swego sprzęta! Impreza, której jedną z atrakcji miała być parada motocyklistów, została jednak przełożona. Z powodu kiepskich prognoz pogody.

Pixabay
MotoStrefa w Zabrzu

O zmianach planów poinformowało stowarzyszenie Śmiercioodporni, które wspólnie z Zabrzańskim Stowarzyszeniem Miłośników Motoryzacji organizuje to wydarzenie. – W związku z fatalnymi prognozami pogody na 30 lipca 2022 roku, MotoStrefa: Pokaż swego sprzęta! zostaje przeniesiona na 6 sierpnia 2022 roku – wyjaśniono.

Czy jest MotoStrefa? Stowarzyszenie Śmiercioodporni w ten sposób chce zintegrować środowisko motocyklowe. Impreza, która odbędzie się 6 sierpnia, jest otwarta dla wszystkich – bez względu na wiek, pojemność silnika, moc czy staż na jednośladzie. W programie między innymi parada motocyklowa ulicami Zabrza, potem rozmowy o bezpieczeństwie, prezentacja wozu bojowego zabrzańskich strażaków i konkurs na najciekawszy pojazd. A wszystko to na placu manewrowym MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego przy ul. Knurowskiej w Zabrzu.

– W ramach promocji bezpieczeństwa motocyklistów, do współorganizacji zaproszony został warsztat Rebel Moto, który nieodpłatnie będzie sprawdzał najważniejsze punkty dotyczące bezpieczeństwa w wytypowanych motocyklach i wskazywał, czym ewentualnie warto się zająć. Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej zaprezentuje wóz bojowy, co będzie atrakcją dla tych młodszych i tych starszych. Wreszcie Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprezentuje pozorację wypadku motocyklowego, aby zaprezentować, w jaki sposób zabezpieczyć miejsce zdarzenia i jak pomóc w wypadku motocykliście – zdradzają organizatorzy.