Zamaskowani wpadli do sklepu. Mogą dostać nawet 12 lat

Kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do jakiego doszło w niedziele wieczorem w sklepie na w ulicy Jordana. Podejrzani to zabrzanie w wieku 18 i 30 lat.

Rozboj zabrze

Starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, wobec młodszego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozór policji. Do zdarzenia doszło 1 sierpnia krótko przed godziną 23.00 w sklepie spożywczym przy ulicy Jordana.

Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu tuż przed zamknięciem. Jeden z nich przetrzymał ekspedientkę, a drugi wyrwał kasetę z pieniędzmi, po czym obydwaj zbiegli.

Skuteczna praca operacyjna policjantów pozwoliła na ustalenie, iż za rozbój odpowiedzialnych jest dwóch zabrzan w wieku 18 i 30 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa rozboju.

W czwartek na wniosek śledczych Sad Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec 30 lata środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 18-latek do czasu zakończenie postępowania, będzie objęty dozorem policji.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

czytaj więcej:

Zatrzymany 17-latek

Policja zatrzymała 17-latka. Wpadł, bo... zgubił plecak

Straż pożarna

Uratowali 11-letnią dziewczynkę

Znecanie nad zona zabrze

Przez ponad 4 lata znęcał się nad swoją żoną

Przejście Zabrze Wolności 45

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Mandat 2500 zł

Policja drogówka zabrze

Nie tylko posiadał, był też pod ich wpływem....

61 662183

Śmierć na A1. Siła uderzenia była tak duża, że...

Motorcycle 1041070 640

Śmiertelny wypadek na zabrzańskim odcinku DK88