Zabrze: Znęcał się nad żoną i 15-letnią córką. Grozi mu do 5 lat więzienia

Policjanci z Zabrza zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który od pewnego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i 15-letnią córką a podczas ostatniej awantury groził siekierą.

Policja

Na trzy miesiące do aresztu trafił 40-latek z Zabrza, który notorycznie znęcał się nad swoją żoną i 15-letnią córką. Podczas ostatniej awantury groził domownikom siekierom. O sytuacji w rodzinie policjanci dowiedzieli się od świadka zdarzenia, który wezwał na miejsce policjantów. Z poczynionych przez mundurowych ustaleń wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad 35-letnią żoną i 15-lertnią córką fizycznie i psychicznie. Głównym powodem jego agresywnego zachowania miło być nadużywanie alkoholu i zażywanie narkotyków.

- Po zabraniu materiału dowodowego przez kryminalnych mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut za znęcanie się nad żoną i córką oraz kierowania gróźb karalnych. W piątek na podstawie zebranego materiału dowodowego zabrzański sąd zdecydował się na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia - informuje zabrzańska policja.

czytaj więcej:

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

Policja Zabrze

Alkohol, narkotyki i nocna interwencja na ulicy Jordana

Policyjna akcja nurd w Zabrzu

Akcja "NURD" w Zabrzu. Było ponad 80 wykroczeń

Zabrze matka znęcała się nad dziećmi

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi

Policyjna akcja w zabrzu funkcjonariusze kontrolują pieszych

Policjanci kontrolują pieszych w Zabrzu. Trwa akcja "NURD"

Polzabrze1

Sprzeczka w "Nadii" skończyła się w szpitalu

Policja radiowóz

Poszukiwany zabrzanin wpadł, bo… rozklejał ulotki