Zabrze wnioskowało o 56 milionów. Dostanie tylko 3,2 miliona

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin na inwestycje bliskie...
Purse 3548021 1280

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W sumie ponad 13 miliardów złotych.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje. To przebudowa drogi za rogiem, doposażenie szpitala, budowa żłobka czy remont biblioteki. Fundusz pozwoli samorządom realizować kolejne plany, a gminy nie będą musiały się zadłużać lub zwalniać pracowników, żeby prowadzić zaplanowane inwestycje. Samorządy odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych – dlatego wsparcie dla inwestycji lokalnych to również impuls rozwojowy dla całego kraju.

O co wnioskowało Zabrze? Między innymi o remont budynku użyteczności publicznej zlokalizowanego przy ul. Jordana 2 wraz z termomodernizacją i wymianą kotłów gazowych, a także budowę Carbon-Art Centrum Kultury przy ul. Słodczyka. Budynek ma uzupełniać ofertę turystyczno-kulturalno-gospodarczą regionu. Wnioskowano także o wsparcie finansowe przy budowie dróg, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego na osiedlu Słoneczna Dolina.

Razem 56 milionów. Komisja przyznała miastu jedynie 3,2 miliona na pierwszy z ww. projektów.

czytaj więcej:

Katowice

Województwo śląskie na 6. miejscu w rankingu...

Morawiecki zabrze

Premier odwiedził Zabrze. Miasto pozyskało 15...

Europejskie Forum Przyszłości. Przed nami trzy dni emocjonujących debat

Europejskie Forum Przyszłości już niebawem. Sprawdź kiedy

Marszalek

Komitet Regionów docenił woj. śląskie za walkę...

Wieczorek

Wojewoda wciąż nie wybrany. Będzie nim...

Marta golbik nowoczesna

M.Golbik: "Jesteśmy szalupą ratunkową dla...

153cca8770aa770b5dfedf1d6716c33a

Kandydat na prezydenta Gliwic w zarządzie GZM