„Zabrze w sercu Śląska” to miejska aplikacja na smartfony. Są w niej informacje o parkingach, aptekach, transporcie publicznym i...

Miasto ma swoją aplikację na smartfony. „Zabrze w sercu Śląska” to między innymi informacje o parkingach, aptekach czy transporcie publicznym, a także spora dawka wiedzy o zabytkach, smacznych miejscach na kulinarnej mapie miasta i atrakcjach dla dzieci.

App Store
Aplikacja na i OS

„Zabrze w sercu Śląska” to aplikacja mobilna będąca bezpłatnym przewodnikiem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów poszukujących informacji o mieście. Tych kompleksowych – z zakresu turystyki, kultury, topografii i wydarzeń. Wiadomości na bieżąco są aktualizowane.

– Właśnie tutaj, w jednym miejscu, znajdziemy zarówno informacje praktyczne m.in. o parkingach, szpitalach, aptekach, urzędach, instytucjach czy transporcie publicznym, jak i podstawowe informacje o wielu miejscach, w tym takich jak: zabytki, restauracje, baza noclegowa, parki i fontanny czy też koła i stowarzyszenia dla seniorów. Aplikacja „Zabrze w sercu Śląska” to kopalnia wiedzy o naszym mieście – zachwalają urzędnicy.

I przekonują, by korzystać z nowej możliwości. Bez względu na to, czy jest się mieszkańcem, czy turystą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ułatwią to specjalne zakładki, m.in. dla dzieci czy seniorów.

Prócz ciekawych miejsc, w aplikacji znajdziemy także atrakcyjne trasy turystyczne, piesze i samochodowe – śladami architektury modernistycznej i zabytków techniki. Pełni ona również funkcję najbardziej aktualnego w mieście kalendarza imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Dzięki lokalizacji GPS z łatwością można namierzyć wybrane obiekty i wydarzenia.

Aplikacja została przygotowana zarówno pod system Android, jak i iOS.