„Zabrze w sercu Śląska” to miejska aplikacja na smartfony. Są w niej informacje o parkingach, aptekach, transporcie publicznym i...

Miasto ma swoją aplikację na smartfony. „Zabrze w sercu Śląska” to między innymi informacje o parkingach, aptekach czy transporcie publicznym, a także spora dawka wiedzy o zabytkach, smacznych miejscach na kulinarnej mapie miasta i atrakcjach dla dzieci.

App Store
Aplikacja na i OS

„Zabrze w sercu Śląska” to aplikacja mobilna będąca bezpłatnym przewodnikiem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów poszukujących informacji o mieście. Tych kompleksowych – z zakresu turystyki, kultury, topografii i wydarzeń. Wiadomości na bieżąco są aktualizowane.

– Właśnie tutaj, w jednym miejscu, znajdziemy zarówno informacje praktyczne m.in. o parkingach, szpitalach, aptekach, urzędach, instytucjach czy transporcie publicznym, jak i podstawowe informacje o wielu miejscach, w tym takich jak: zabytki, restauracje, baza noclegowa, parki i fontanny czy też koła i stowarzyszenia dla seniorów. Aplikacja „Zabrze w sercu Śląska” to kopalnia wiedzy o naszym mieście – zachwalają urzędnicy.

I przekonują, by korzystać z nowej możliwości. Bez względu na to, czy jest się mieszkańcem, czy turystą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ułatwią to specjalne zakładki, m.in. dla dzieci czy seniorów.

Prócz ciekawych miejsc, w aplikacji znajdziemy także atrakcyjne trasy turystyczne, piesze i samochodowe – śladami architektury modernistycznej i zabytków techniki. Pełni ona również funkcję najbardziej aktualnego w mieście kalendarza imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Dzięki lokalizacji GPS z łatwością można namierzyć wybrane obiekty i wydarzenia.

Aplikacja została przygotowana zarówno pod system Android, jak i iOS.

czytaj więcej:

policja

Kradł kable, pójdzie siedzieć nawet na 8 lat

Handball

Jutro mecz. Stawką brązowy medal Mistrzostw Polski!

Sklad elf

Nowa taryfa Kolei Śląskich. To pierwsza zmiana...

Policja zabrze mikulczycka kolizja

6 kolizji w ciągu jednego dnia na zabrzańskich...

Wieczorek

Ponad 11 milionów dofinansowania na budowę ronda

Laptop 1149412 960 720

Kto ma szansę na pracę w Zabrzu, a kto raczej nie?

Zrzut ekranu 2019 01 8 o 15 29 53 e1546957862448

[TV] Czy czujecie się w Zabrzu bezpiecznie? Sonda