Zabrze. Ukradł alkohol i groził śmiercią ochroniarzowi

Wszedł do sklepu i się rozejrzał. Chwilę później zaczął uciekać z dwoma butelkami pod pachą. Na szczęście zauważył to ochroniarz i w porę zareagował.

Policja

Jego reakcja jednak nie spodobała się złodziejowi. Postanowił się wyrwać i uciec. Pogroził też pracownikowi sklepu pozbawieniem życia. Chwilę później był już w rękach policji.

- Do zdarzenia doszło w jednym z marketów przy ul. Szczęść Boże. 27-latek ukradł w sklepie dwie butelki alkoholu o łącznej wartości 300 złotych. Kiedy uciekał, został ujęty przez ochroniarza, który chciał go zatrzymać i odebrać towar. Wtedy 27-latek zaczął się wyrywać i grozić pracownikowi sklepu pozbawianiem życia. Na miejsce wezwano policjantów z Komisariatu I Policji w Zabrzu – donoszą zabrzańscy stróże prawa.

Zatrzymany 27-latek trafił do aresztu. Jak się później okazało, mieszkaniec Chorzowa był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za co odbywał karę pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

czytaj więcej:

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Zabrze Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Zabrzu

Zabrze msza

Zabrze. Pijani mężczyźni zakłócili mszę świętą

Narkotyki Zabrze

Ukradł batonika... w kieszeni miał narkotyki

Policja

Znęcał się nad żoną i 15-letnią córką. Grozi mu więzienie

Ecstasy 1

Policjanci z Zabrza przejęli hurtową ilość tabletek ecstasy