Zabrze pomaga Ukrainie. Kolejne transporty dotarły do miasta – z niemieckiego Dinslaken i portugalskiego Vila Nova de Famalicão

Zabrze aktywnie włączyło się w pomoc Ukrainie. To właśnie z Zabrza wysyłane są transporty z pomocą do miasta Równe. Trafiają tam dary przekazywane przez miasta partnerskie Zabrza – między innymi Essen, a także zaprzyjaźnione samorządy z innych krajów europejskich.

UM Zabrze
Przeładunek darów dla Ukrainy

Niedawno do Zabrza przyjechał transport z niemieckiego Dinslaken. To miasto w Nadrenii Północnej-Westfalii, którego mieszkańcy – za pośrednictwem jednej z tamtejszych organizacji – przekazali żywność, napoje, a także środki medyczne o łącznej wartości około 10 tysięcy euro.

Do naszego miasta trafiły też dary z portugalskiego Vila Nova de Famalicão. Z miejscowości leżącej w dystrykcie Braga przekazano na pomoc dla Ukrainy środki farmaceutyczne, żywność, ubrania, środki higieniczne, słodycze, karmę dla zwierząt o wartości 30 tysięcy euro. W rozładunku transportów pomagali zabrzańscy strażacy i pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych.

Zabrzański magistrat przypomina, że wciąż trwa zbiórka darów w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Brodzińskiego 4). Potrzebna jest żywność o długiej dacie przydatności do spożycia – mogą to być konserwy, ryż, kasza czy makarony, środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory oraz pościel. Co istotne, przyjmowane będą tylko artykuły nowe. Dodajmy, że punkt w zabrzańskim COP czynny jest codziennie w dni powszednie w godzinach 9-18, w soboty w godzinach 9-14.