Ogłoszono przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego

Tramwaje Śląskie S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych dla zadania „Przebudowa torowiska tramwajowego...

Tramwaj zabrze

Tramwaje Śląskie S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych dla zadania „Przebudowa torowiska tramwajowego w Zabrzu od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego łącznie z pętlą”. Chodzi o odcinek o długości ponad 3 km.

Zakres robót obejmuje prace związane z przebudową torowiska tramwajowego. Większość przebudowywanego odcinka linii tramwajowej stanowi jednotorowe torowisko tramwajowe o ruchu dwukierunkowym, wyjątkiem jest fragment Pętli Mikulczyckiej, gdzie zaprojektowano dwutorowe torowisko tramwajowe o ruchu jednokierunkowym.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko - Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

czytaj więcej:

Kopara

Rusza przebudowa skrzyżowania Toszeckiej z...

Zrzut ekranu 2016 07 11 o 12 27 10

Tydzień w Gliwicach 154

Photo 1420547625303 0894752c1ffa

"Mafia krzesełkowa" kradła krzesła i stoły....

Gliwice z góry

zdjęcie dnia

Remonty ulic gliwice

Wkrótce droga zostanie zamknięta. Sprawdź...

Szczeniaki do adopcji gliwice

Coraz więcej zwierzaków znajduje nowy dom!...

Gazeta gliwice

Tydzień w Gliwicach 146