Ogłoszono przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego

Tramwaje Śląskie S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych dla zadania „Przebudowa torowiska tramwajowego...

Tramwaj zabrze

Tramwaje Śląskie S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych dla zadania „Przebudowa torowiska tramwajowego w Zabrzu od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego łącznie z pętlą”. Chodzi o odcinek o długości ponad 3 km.

Zakres robót obejmuje prace związane z przebudową torowiska tramwajowego. Większość przebudowywanego odcinka linii tramwajowej stanowi jednotorowe torowisko tramwajowe o ruchu dwukierunkowym, wyjątkiem jest fragment Pętli Mikulczyckiej, gdzie zaprojektowano dwutorowe torowisko tramwajowe o ruchu jednokierunkowym.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko - Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

czytaj więcej:

Igry gliwice

IGRY od 9 do 13 maja. Zagrają m.in. ENEJ, Lao...

Samoobrona gliwice

Kobieto stań do walki! Zapisz się na bezpłatny...

Gazeta gliwice

Tydzień w Gliwicach 142

Image032

Polskie wynalazki zmienią świat! Mikrobiolog z...

SLOT Shopka 2015 plakat 150px

Walutą jest czas, który dajemy sobie nawzajem

Żywa Biblioteka. Książkami są ludzie, treścią...

Opel

KSSE liderem. Pierwsza w Europie, druga na świecie