IKEA w Zabrzu jednak powstanie? Firma rozpoczyna budowę

IKEA rozpoczyna budowę infrastruktury drogowej przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Firma rozstrzygnęła przetarg...
IKEA Retail Polska

IKEA rozpoczyna budowę infrastruktury drogowej przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Firma rozstrzygnęła przetarg na realizację zadania wartego ok. 50 milionów zł. - poinformowała prezydent miasta.

IKEA teren w Zabrzu kupiła już w połowie 2014 roku. Po czterech lata szwedzki gigant oficjalnie ogłosił, że wstrzymuje plany budowy centrum handlowego. Powodem decyzji była konieczność ponownego przeanalizowania inwestycji i dostosowania projektu do zmieniających się warunków rynkowych. – Śląsk, jako region o dużym potencjale, pozostaje dla nas ważnym miejscem inwestycji – pisała IKEA w komunikacie rozesłanym do najemców.

Dzisiaj firma wraca do zabrzańskiej inwestycji i rozpoczyna budowę dojazdów. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "DROGOPOL-ZW" sp. z o.o., które zrealizowało w Zabrzu m.in. modernizację ul. Piłsudskiego. Nowa infrastruktura usprawni komunikację poprzez połączenie północnej i południowej części Zaborza. Projekt zakłada także utworzenie bezpiecznego ronda. Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Planowane zakończenie robót przypada na drugą połowę przyszłego roku.