IKEA w Zabrzu jednak powstanie? Firma rozpoczyna budowę

IKEA rozpoczyna budowę infrastruktury drogowej przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Firma rozstrzygnęła przetarg...

IKEA Retail Polska

IKEA rozpoczyna budowę infrastruktury drogowej przy Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Firma rozstrzygnęła przetarg na realizację zadania wartego ok. 50 milionów zł. - poinformowała prezydent miasta.

IKEA teren w Zabrzu kupiła już w połowie 2014 roku. Po czterech lata szwedzki gigant oficjalnie ogłosił, że wstrzymuje plany budowy centrum handlowego. Powodem decyzji była konieczność ponownego przeanalizowania inwestycji i dostosowania projektu do zmieniających się warunków rynkowych. – Śląsk, jako region o dużym potencjale, pozostaje dla nas ważnym miejscem inwestycji – pisała IKEA w komunikacie rozesłanym do najemców.

Dzisiaj firma wraca do zabrzańskiej inwestycji i rozpoczyna budowę dojazdów. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "DROGOPOL-ZW" sp. z o.o., które zrealizowało w Zabrzu m.in. modernizację ul. Piłsudskiego. Nowa infrastruktura usprawni komunikację poprzez połączenie północnej i południowej części Zaborza. Projekt zakłada także utworzenie bezpiecznego ronda. Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Planowane zakończenie robót przypada na drugą połowę przyszłego roku.

czytaj więcej:

Bumar-Łabędy

Bumar-Łabędy dogorywa. Kto doprowadził do upadku?

Konferencja Przyszłość z funduszami odbędzie się na Stadionie Śląskim

Przyszłość z funduszami. Spotkajmy się 9 listopada

Straż Miejska

Straż Miejska zyskała nowe uprawnienia. Co...

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Nawet o 50 milionów mniej niż zakładano

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Cena na...

Spotkanie

Jak założyć firmę w Czechach i ominąć "Polski Nowy Ład"

Teatr nowy

Ponad 5,3 miliona złotych na remont Teatru Nowego

Kran

Zabrze na 2. miejscu! W rankingu na najdroższą...