Zabrze. Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Są niesamowicie pracowite i potrzebne. Jeśli one znikną, to my też przestaniemy istnieć. Dlatego warto dowiedzieć się na ich temat jak najwięcej. Będzie to możliwe już 7 sierpnia.

Dzień pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Bo właśnie wtedy przy ul. Piłsudskiego 60 w Zabrzu odbędzie się Dzień Pszczół. Jak przyznają organizatorzy, Miejski Ogród Botaniczny i Miejska Biblioteka Publiczna, nie zabraknie ciekawych spotkań ze znawcami pszczelarstwa oraz inspirujących warsztatów związanych z pszczelim światem.

- O sekretnym życiu pszczół opowie Urszula Mazurowska, oraz Paulina Płatkowska – autorka książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”. Na najmłodszych czekać będzie także spotkanie z Kicią Kocią. Zaplanowano także wiele ciekawych warsztatów, a wśród nich m.in.: robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, zdobienie toreb ekologicznych czy też Trash-art. – budowanie z elektrośmieci. Wydawnictwo Dwie Siostry przygotuje specjalną wystawę plenerową z ilustracjami z książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Nie zabraknie również gier, przypinek i linorytu. Dzięki EcoBombs będziemy rozdawać nasiona roślin miododajnych, które można w łatwy sposób posadzić na parapecie w doniczce lub na ogródku – wymieniają organizatorzy pszczelego wydarzenia.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektów „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Start 7 sierpnia o godz. 11, na koniec – o godz. 16 wystąpi Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza wykonując „Pszczółkę Maję”.