Zabrze: Chciał zapłacić w sklepie fałszywym banknotem stuzłotowym [ZDJĘCIA]

Policjanci z Zabrza opublikowali zdjęcia z monitoringu, na których widać mężczyznę próbującego zapłacić za zakupy fałszywym banknotem stuzłotowym. Prosi internautów o pomoc w ustaleniu tożsamości oszusta.

Do nietypowej i bardzo lekkomyślnej próby oszustwa doszło w pierwszej połowie grudnia w jednym ze sklepów spożywczych w Zabrzu. Mężczyzna ubrany w czarną bluzę z kapturem wszedł do marketu przy ulicy Bytomskiej i próbował zapłacić za zakupy fałszywym banknotem stuzłotowym. Ekspedientka była jednak czujna i zauważyła, że pieniądze przekazane przez mężczyznę są sfałszowane. Oszust w tym momencie błyskawicznie wybiegł ze sklepu. Jego wizerunek zarejestrowała jednak kamera monitoringu i teraz mężczyzna poszukiwany jest przez policję.

- Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Jeżeli rozpoznają Państwo osoby na zdjęciach, prosimy o kontakt pod nr tel. 47 8543 200, 47 8543 266 lub najbliższą jednostką Policji tel. alarm. 112. Gwarantujemy anonimowość - apeluje zabrzańska policja.

czytaj więcej:

Policyjna akcja nurd w Zabrzu

Akcja "NURD" w Zabrzu. Było ponad 80 wykroczeń

Zabrze matka znęcała się nad dziećmi

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi

Policyjna akcja w zabrzu funkcjonariusze kontrolują pieszych

Policjanci kontrolują pieszych w Zabrzu. Trwa akcja "NURD"

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Policja zabrze

Zabrze. Zaginiony 82-latek odnaleziony…przez drona

Zabrze

41-letni obywatel Ukrainy miał prawie 2,5...