Zabrze. Bił tak mocno, aż zabił 43-letniego mężczyznę. Oprawca zatrzymany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

W poniedziałek 12 lutego 2024 r. w Zabrzu zmarł 43-letni mężczyzna. Okazało się, że został pobity tak mocno, że doprowadziło do do jego śmierci. Aresztowano podejrzanego o to przestępstwo.

W poniedziałek 12 lutego 2024 r. do dyżurnego Komisariatu III Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zostać pobity i nie oddycha. Ciało mężczyzny miało się znajdować w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze.

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Zabrzu

Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon 43-latka. Podjęte niezwłocznie czynności doprowadziły do ujawnienia na ciele denata obrażeń, które wskazywały, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Pracujący na miejscu policjanci wykonali szereg ustaleń oraz szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora i lekarza medycyny sądowej. Ustalili świadków, wykonali inne czynności mogące przyczynić się do odtworzenia przebiegu tego zdarzenia i zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy.

W efekcie tych działań kryminalni zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przestępstwa. Podejrzany usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy. Ponadto zarzut nieudzielenia pomocy usłyszała 40-letnia kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Czynności w sprawie trwają.

Policja naszywka zabrze

Może Cię zainteresować:

Policyjny dozór dla stalkera z Zabrza

Autor: Redakcja

11/02/2024

64 798612

Może Cię zainteresować:

Wymusił pierwszeństwo, a w ogóle nie powinien siedzieć za kółkiem

Autor: Redakcja

07/02/2024

Stalowe domy zabrze 03

Może Cię zainteresować:

Domy z huty. Eksperyment, który dziś jest zabytkiem. Stalowe domy w Zabrzu i i ich tajemnice

Autor: Katarzyna Pachelska

12/02/2024