3,5 miliona kosztował kompleksowy remont szkoły w Biskupicach

Dobiega końca kompleksowy remont kolejnej zabrzańskiej placówki oświatowej. Za blisko 3,5 mln zł termomodernizację...
SP 22 Zabrze

Dobiega końca kompleksowy remont kolejnej zabrzańskiej placówki oświatowej. Za blisko 3,5 mln zł termomodernizację przeszła Szkoła Podstawowa nr 22 w Biskupicach. Obiekt znajduje się przy boisku SKS “Gwarek Zabrze”

– W ostatnich latach dokonaliśmy kompleksowej termomodernizacji blisko 50 szkół i przedszkoli za ponad 78 mln zł – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Manka-Szulik. – To nie tylko poprawa estetyki obiektów. Z myślą o środowisku zmniejszamy ilość zużywanej energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Te działania pozwalają także obniżyć koszty ponoszone przez placówki oświatowe – dopowiada prezydent Zabrza.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 22 przy ul. Zamkowej 2 w objęła m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych; ocieplenie dachu; wymianę okien i drzwi zewnętrznych na okna i drzwi o lepszym współczynniku przenikania ciepła i podwyższonej szczelności, w tym stolarkę o odporności ogniowej; modernizację instalacji c.o., montaż grzejników, zaworów termostatycznych i odpowietrzających oraz wykonania osłon grzejników; zmianę sposobu przygotowania c.w.u. z sieci ciepłowniczej na elektryczne podgrzewacze przepływowe; wykonanie izolacji przeciwwilgociowej na ścianach przyziemia i piwnic; czy też wykonanie instalacji odgromowej, systemu odwodnienia, przebudowy kominów z obróbkami blacharskimi.

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2019 01 30 o 08 31 57 e1548833596386

Poznaliśmy już koncepcję Kolei Metropolitalnej!

Burza gliwice 658x350 1

Czeka nas kolejne gwałtowne załamanie pogody....

64 365751

Nieszczęśliwy wypadek przy ul. Wolności....

Gazeta gliwice

Tydzień w Gliwicach 155

Las gliwice

"Zarażam ludzi i co mi zrobicie". Już 700 osób...

Frankiewicz 530x323

Perły Samorządu 2016 przyznane. Prezydent...

Gazeta gliwice 1

Tydzień w Gliwicach 149