3,5 miliona kosztował kompleksowy remont szkoły w Biskupicach

Dobiega końca kompleksowy remont kolejnej zabrzańskiej placówki oświatowej. Za blisko 3,5 mln zł termomodernizację...

SP 22 Zabrze

Dobiega końca kompleksowy remont kolejnej zabrzańskiej placówki oświatowej. Za blisko 3,5 mln zł termomodernizację przeszła Szkoła Podstawowa nr 22 w Biskupicach. Obiekt znajduje się przy boisku SKS “Gwarek Zabrze”

– W ostatnich latach dokonaliśmy kompleksowej termomodernizacji blisko 50 szkół i przedszkoli za ponad 78 mln zł – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Manka-Szulik. – To nie tylko poprawa estetyki obiektów. Z myślą o środowisku zmniejszamy ilość zużywanej energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Te działania pozwalają także obniżyć koszty ponoszone przez placówki oświatowe – dopowiada prezydent Zabrza.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 22 przy ul. Zamkowej 2 w objęła m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych; ocieplenie dachu; wymianę okien i drzwi zewnętrznych na okna i drzwi o lepszym współczynniku przenikania ciepła i podwyższonej szczelności, w tym stolarkę o odporności ogniowej; modernizację instalacji c.o., montaż grzejników, zaworów termostatycznych i odpowietrzających oraz wykonania osłon grzejników; zmianę sposobu przygotowania c.w.u. z sieci ciepłowniczej na elektryczne podgrzewacze przepływowe; wykonanie izolacji przeciwwilgociowej na ścianach przyziemia i piwnic; czy też wykonanie instalacji odgromowej, systemu odwodnienia, przebudowy kominów z obróbkami blacharskimi.

czytaj więcej:

Dzieci z Przedszkola nr 49 jpg

Przedszkole nr 49 z wyjątkowym wyróżnieniem

Nowe linie minibusowe w Zabrzu mają uzupełnić siatkę połączeń autobusowych

Cztery nowe połączenia. Uzupełnią linie autobusowe

Karolina Piastowska z Zabrza w programie Ninja Warrior Polska

Żołnierka z Zabrza wystąpi w "Ninja Warrior Polska"

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu

Prezes Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu odwołany

Kasownik ztm2

ZTM planuje wprowadzić nowoczesne kasowniki i biletomaty

P1010211a

Izabela Kloc: CBAM nie jest mechanizmem zero-jedynkowym

Zrzut ekranu 2012 03 7 o 20 21 50

Zakaz wjazdu do Gliwic