Zabrzańscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o handel podrabianymi perfumami. Zabezpieczyli mienie o wartości 67 tys. złotych

Sześć osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali zabrzański policjanci. Przechwycono ponadto niemal 2,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami.

– Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder – informuje zabrzańska komenda.

Przestępcza grupa miała w Zabrzu magazyn, który znajdował się w jednym z biurowców. Przechowywali w nim podrobione perfumy. W magazynie policjanci zabezpieczyli niemal 2,5 tys. perfum z podrobionymi znakami towarowymi, a także 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony i dwa samochody. Łącznie – na poczet przyszłych kar – zabezpieczone zostało mienie o wartości 67 tysięcy złotych.

Jak informują policjanci, handel podrobionymi perfumami odbywał się przez internet – przede wszystkim przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe. – Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodają policjanci.

czytaj więcej:

Policja

Zaatakował policjantów, bo przerwali mu sen?

Zabrzańska policja zatrzymała 53-latka

Groził konkubinie śmiercią. Policja zatrzymała 53-latka

Wnuczek1

Zabrzanka oszukana metodą na "wnuczka"

W wypadku zginęła 1 osoba, 2 zostały ranne

Wiemy już, jak doszło do wczorajszego wypadku na DK88

Napad zabrze

Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu. Policja szuka rabusia

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

Zabrze Komisariat I Policji

Kiedy popił - znęcał się nad żoną. Wreszcie nie wytrzymała