Zabrzańscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o handel podrabianymi perfumami. Zabezpieczyli mienie o wartości 67 tys. złotych

Sześć osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali zabrzański policjanci. Przechwycono ponadto niemal 2,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami.

– Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder – informuje zabrzańska komenda.

Przestępcza grupa miała w Zabrzu magazyn, który znajdował się w jednym z biurowców. Przechowywali w nim podrobione perfumy. W magazynie policjanci zabezpieczyli niemal 2,5 tys. perfum z podrobionymi znakami towarowymi, a także 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony i dwa samochody. Łącznie – na poczet przyszłych kar – zabezpieczone zostało mienie o wartości 67 tysięcy złotych.

Jak informują policjanci, handel podrobionymi perfumami odbywał się przez internet – przede wszystkim przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe. – Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodają policjanci.

czytaj więcej:

Zatrzymany 17-latek

Policja zatrzymała 17-latka. Wpadł, bo... zgubił plecak

Policja

Prowadził pod wpływem narkotyków. Grożą mu 3 lata więzienia

Kontrola autobusu

Bezpieczeństwo najważniejsze. Policja kontroluje autokary

Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę

Nadużywał alkoholu, wszczynał awantury, znęcał się...

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają

Oszustzabrze

Zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Poszukiwany 24-latek zabarykadował się w mieszkaniu

By zatrzymać młodego zabrzanina, musieli wezwać... strażaków