Zabrzańscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o handel podrabianymi perfumami. Zabezpieczyli mienie o wartości 67 tys. złotych

Sześć osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali zabrzański policjanci. Przechwycono ponadto niemal 2,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami.

– Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder – informuje zabrzańska komenda.

Przestępcza grupa miała w Zabrzu magazyn, który znajdował się w jednym z biurowców. Przechowywali w nim podrobione perfumy. W magazynie policjanci zabezpieczyli niemal 2,5 tys. perfum z podrobionymi znakami towarowymi, a także 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony i dwa samochody. Łącznie – na poczet przyszłych kar – zabezpieczone zostało mienie o wartości 67 tysięcy złotych.

Jak informują policjanci, handel podrobionymi perfumami odbywał się przez internet – przede wszystkim przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe. – Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodają policjanci.

czytaj więcej:

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 11 zarzutów

Kradł koła z samochodów, usłyszał jedenaście zarzutów

Zabrze

Mężczyzna kradł prąd w Zabrzu. Był poszukiwany

Policja Zabrze

Okradła znajomych, a miała opiekować się ich mieszkaniem...

Łabędź na DTŚ

Uwaga, łabędź na DTŚ! Interweniowali policjanci

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców

Pijani rodzice „opiekowali się” dziećmi

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami