Zabrzańscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o handel podrabianymi perfumami. Zabezpieczyli mienie o wartości 67 tys. złotych

Sześć osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali zabrzański policjanci. Przechwycono ponadto niemal 2,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami.

– Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder – informuje zabrzańska komenda.

Przestępcza grupa miała w Zabrzu magazyn, który znajdował się w jednym z biurowców. Przechowywali w nim podrobione perfumy. W magazynie policjanci zabezpieczyli niemal 2,5 tys. perfum z podrobionymi znakami towarowymi, a także 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony i dwa samochody. Łącznie – na poczet przyszłych kar – zabezpieczone zostało mienie o wartości 67 tysięcy złotych.

Jak informują policjanci, handel podrobionymi perfumami odbywał się przez internet – przede wszystkim przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe. – Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodają policjanci.

czytaj więcej:

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 73-latka który znęcał się nad swoją żoną

Pił i od trzech lat znęcał się nad swoją żoną

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Ukradł samochód i spowodował kolizję. Próbował uciec, ale...

Policjanci podczas kontroli drogowej

Dziewięciu pijanych kierujących. „Rekordzista” z 1,5 promila

Warsztaty w M1 w ramach projektu Na ratunek znieczulicy

Uczniowie, policjanci i warsztaty. Wkrótce kolejne

Policja

Prowadził pod wpływem narkotyków. I bez uprawnień

Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu tarnogórskiego

Zepchnął samochód z jezdni i uciekł. Udało się go odnaleźć

Narkotyki Zabrze

Ukradł batonika... w kieszeni miał narkotyki