Zabrzańscy policjanci spełnili marzenie małego Janka. Zmagający się z neuroblastomą 5-latek założył mundur

Zabrzańscy policjanci spełnili marzenie małego Janka. 5-letni chłopiec, którym opiekuje się Fundacja „Iskierka” zmaga się z neuroblastomą.

Fot. Policja Zabrze
Janek i policjanci

Dzięki inicjatywie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu mały Janek spełnił swoje marzenie. Chciałby zostać policjantem i teraz mógł poczuć się jak policjant.

– Wizyta policjantów rozpoczęła się od wręczenia prezentów, w tym najważniejszego, jakim był mundur policjanta. W trakcie spotkania Janek zadawał pytania i mógł zapoznać się z wymarzoną pracą stróża prawa. Na koniec mundurowi wraz z Jankiem i jego rodzeństwem poszli obejrzeć radiowóz – relacjonują w zabrzańskiej komendzie.
Fot. Policja Zabrze

Dodajmy, że 5-letni chłopiec zmaga się z ciężką chorobą, neuroblastomą. Jest podopiecznym Fundacji „Iskierka”. – Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie Janka w drodze do zdrowia. Choroba będzie generowała wiele dodatkowych kosztów związanych z dalszą diagnostyką, samym procesem leczenia i późniejszą rehabilitacją. Chłopcu można pomóc przekazując darowiznę na indywidualny numer subkonta oraz przekazując 1% podatku. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy – podkreślają w fundacji.

Wesprzeć walkę Janka z chorobą można tutaj.