Coraz więcej płacimy za śmieci - cena wzrosła o 30%. Tak drogo jeszcze nie było

Decyzja o podwyżkach została podjęta na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Zabrze. Mieszkańcy płacą 12 złotych od osoby za odpady [...]
Cena zabrze

Władze Zabrza zdecydowały o podwyżkach cen za wywóz śmieci. Tak drogo jeszcze nie było! Decyzja o podwyżkach została podjęta na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Zabrze.

Mieszkańcy płacą 12 złotych od osoby za odpady segregowane i 20 złotych za osobę w przypadku odpadów niesegregowanych. Oznacza to podwyżki odpowiednio o 2 i 5 złotych. Taniej jest np. w Gliwicach i Bytomiu. Przykładowo 4-osobowa rodzina płaci w Gliwicach 22,80 zł, w Bytomiu 44 zł, a w Zabrzu 48 zł. To spora różnica. Jeszcze drożej niż w Zabrzu jest w Rudzie Śląskiej (58 zł) czy w Katowicach (56 zł). Przypomnijmy, że w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Zabrze” za najkorzystniejszą uznano ofertę A.S.A. Eko Polska Sp. z o.o. z Zabrza.

czytaj więcej:

Morus crop

Zaginął kundelek Morus. Przewidziano nagrodę

Wopr lesne

Ten tekst może uratować życie. Przeczytaj...

Artnoc2

Nie spać - zwiedzać! Gliwicka ArtNoc już wkrótce

Zgubiono dwa dowody rejestracyjne. Czeka nagroda

Samsung

Ukradziono laptopa z czarnej Hondy. Szukamy...

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 12 43 07

Tydzień w Gliwicach 100

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 10 01 17

Tydzień w Gliwicach 068