Zabójstwo w Zabrzu. Zadźgał brata nożem kuchennym

21-letni mieszkaniec Zabrza stoi przed groźbą kary dożywotniego pozbawienia wolności w związku z oskarżeniem o zabójstwo swojego trzy lata starszego brata. Mężczyzna został postawiony przed zarzutem, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

KMP Zabrze
64 796096

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po godzinie 23:00, gdy do dyżurnego zabrzańskiej komendy dotarła informacja o głośnej awanturze w jednym z mieszkań w centrum miasta. Policjanci, po przybyciu na miejsce, zastali 24-latka, który odniósł poważne obrażenia. Pracownicy służb udzielili mu pierwszej pomocy, po czym został on przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł podczas operacji.

W wyniku prowadzonych działań ustalono, że między 24-latkiem a jego 21-letnim bratem doszło do awantury, w trakcie której 21-latek zaatakował brata nożem kuchennym zadając mu kilkadziesiąt ciosów. Obecnie trwają dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze. Policjanci z komendy miejskiej, pod nadzorem prokuratury, analizują okoliczności i dokładny przebieg tego tragicznego zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Zabrzu, zatwierdzając wniosek Policji i prokuratury, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o zabójstwo 21-letniego mieszkańca Zabrza.