Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu uratowali 57-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Zabrzańscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. 57-latek trafił do szpitala i jest pod lekarską opieką.

Pixabay, zdj. ilustracyjne
Policja

W niedzielę, 25 września, po godzinie 21.00 na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że jego 57-letni ojciec wysłał wiadomość, z której wynika, że może chcieć odebrać sobie życie. Rozpoczęły się poszukiwania 57-latka, w które zaangażowali się wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Sprawdzano wszystkie miejsca, w których mężczyzna mógłby się znajdować. W końcu zdesperowanego mężczyznę udało się odnaleźć.

O godzinie 22.50 policjanci zauważyli 57-latka na ulicy Legnickiej. – Mężczyzna stał na wiadukcie po drugiej stornie barierek, który przebiega nad autostradą A4. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną, próbując go uspokoić. Kiedy udało im się podejść bliżej, złapali mężczyznę i przeciągnęli go na drugą stronę. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy – relacjonują zabrzańscy policjanci.

57-letni zabrzanin został przewieziony do szpitala na obserwację.