Wyrwał drzwi z autobusu. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności!

Mężczyzna, jadąc autobusem, najpierw wszczął w nim awanturę, a następnie wyważył drzwi. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi, próbował uciekać, jednak został szybko zatrzymany.

Autobus

W poniedziałek policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu pojechali na przystanek autobusowy Zaborze Lompy, gdzie według zgłoszenia agresywny pasażer w autobusie wszczął awanturę i uszkodził drzwi.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kierowcę autobusu, który opisał cała sytuacje i wskazał kierunek, w którym oddalił się mężczyzna. Policjanci szybko zauważyli podejrzanego i choć ten próbował uciekać, zatrzymali go.

Okazał się nim, 41-letni mieszkaniec Zabrza. Z relacji kierowcy wynikało, że mężczyzna bez powodu zaczął się awanturować, a kiedy autobus zatrzymał się na przystanku, mężczyzna wyrwał drzwi z zawiasów. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że zatrzymany jest nietrzeźwy. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kiedy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut dotyczący znaczenia mienia. Podejrzany przyznał się do winy, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że był pijany. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Narkotyki w Zabrzu

Policjanci zatrzymali pseudokibica z 3 kg narkotyków

Ecstasy 1

Policjanci z Zabrza przejęli hurtową ilość tabletek ecstasy

Papierosy3

Sprytnie ukryli przemycane papierosy. Zobaczcie gdzie

Policja

Obywatel Ukrainy był bardzo pobudzony. Co...

pijany kierowca zabrze

Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca był kompletnie pijany

Policja zabrze zatrzymany

Ukradli ze sklepu 32 puszki piwa i pobili...

Trucam

Jechał 101 km/h w terenie zabudowanym. Został...