Szkoła przeszła kompleksowy remont. Kosztował 3,5 mln zł

Szkoła Podstawowa nr 22 przy ul. Zamkowej 2 przeszła kompleksowy remont. Dziś uczniowie w zmodernizowanym budynku pożegnali rok szkolny. Nowy rozpoczną w komfortowych warunkach.

W ramach prac wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu, wymieniono okna i drzwi na nowe, o lepszym współczynniku przenikania ciepła i podwyższonej szczelności, w tym stolarkę o odporności ogniowej, zmodernizowano instalację c.o., zamontowano grzejniki, nowe zawory, zabezpieczono budynek przed wilgocią, przebudowano kominy. Szkoła korzysta teraz z ciepłej wody z elektrycznych podgrzewaczy przepływowych.

Remont kosztował blisko 3,5 mln zł. W sumie w ostatnich latach w Zabrzu wyremontowano blisko 50 szkół i przedszkoli za ponad 78 mln zł.

W trakcie czwartkowej uroczystości pożegnano tegorocznych absolwentów klas ósmych, a najzdolniejszym uczniom i zaangażowanym w życie szkoły rodzicom wręczono dyplomy. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy 3 i 8, a także uczennice trenujące w szkole judo.

W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, miejscy i dzielnicowi radni oraz licznie zgromadzona społeczność szkolna, w tym nauczyciele, uczniowie i rodzice.