Szkoła przeszła kompleksowy remont. Kosztował 3,5 mln zł

Szkoła Podstawowa nr 22 przy ul. Zamkowej 2 przeszła kompleksowy remont. Dziś uczniowie w zmodernizowanym budynku pożegnali rok szkolny. Nowy rozpoczną w komfortowych warunkach.

W ramach prac wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu, wymieniono okna i drzwi na nowe, o lepszym współczynniku przenikania ciepła i podwyższonej szczelności, w tym stolarkę o odporności ogniowej, zmodernizowano instalację c.o., zamontowano grzejniki, nowe zawory, zabezpieczono budynek przed wilgocią, przebudowano kominy. Szkoła korzysta teraz z ciepłej wody z elektrycznych podgrzewaczy przepływowych.

Remont kosztował blisko 3,5 mln zł. W sumie w ostatnich latach w Zabrzu wyremontowano blisko 50 szkół i przedszkoli za ponad 78 mln zł.

W trakcie czwartkowej uroczystości pożegnano tegorocznych absolwentów klas ósmych, a najzdolniejszym uczniom i zaangażowanym w życie szkoły rodzicom wręczono dyplomy. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy 3 i 8, a także uczennice trenujące w szkole judo.

W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, miejscy i dzielnicowi radni oraz licznie zgromadzona społeczność szkolna, w tym nauczyciele, uczniowie i rodzice.


czytaj więcej:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Zabrzańskie muzeum zdigitalizuje górnicze dziedzictwo

Gornik zabrze akademia bramka

Juventus, Bayern i Górnik Zabrze. Młodzież wyruszy w świat

Autobusy ZTM

Kilka linii autobusowych zniknie z rozkładu jazdy?

D8d82c266eb7fddde33926f5670b34b7

Wycieczki z Gliwic już za 5 złotych

556774 m

Mamy wyniki tegorocznych matur. Nie zdał co...

Ekspedycja

Z Pilchowic do Norwegii. Szkolna Ekspedycja...

Dts 1

DTŚ podpisano kolejną umowę. Budowa rusza w...