Wsiedli za kierownicę pomimo zakazu. Grozi im do pięciu lat za kratkami

Policjanci z naszego miasta zatrzymali do kontroli dwóch kierujących. Na mężczyznach ciążyły sądowe zakazy. Teraz odpowiedzą oni za złamanie prawa.

Policja zabrze 2

Dwóch kierowców zatrzymanych

Wsiadanie do samochodu z aktywnym zakazem może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Dotkliwie przekonali się o tym prowadzący, którzy zakończyli swoje podróże w ostatni czwartek, 9 marca. Policjanci z zabrzańskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 22-latek miał dwukrotnie wydany zakaz sądowy. Drugi przypadek dotyczył obywatela Ukrainy, który nie mógł wsiadać za kierownicę do czerwca tego roku.

Zakaz prowadzenia pojazdów wydawany jest w sytuacji, kiedy kierowca spowodował poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za złamanie tego postanowienia sądu grozi kara więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

- Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego, czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego - tłumaczą mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

czytaj więcej:

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Zabrze Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Zabrzu

Pijani rowerzyści w Zabrzu

Pijani rowerzyści na drogach Zabrza

Polzabrze1

Sprzeczka w "Nadii" skończyła się w szpitalu

Wypadek na A1 pomiędzy Gliwicami a Zabrzem. Ciężarówka leży na plecach

Wypadek na A1 pomiędzy Gliwicami a Zabrzem....

Komisariat

Znęcał się nad ojcem. Grozi mu 8 lat więzienia