Wózkiem sklepowym uderzył w zaparkowany samochód, a potem zaatakował interweniujących policjantów

Policjanci z III komisariatu zatrzymali 21-latka, który na jednym z parkingów przy ulicy Wolności w Zabrzu, uszkodził zaparkowany pojazd. Co więcej, agresywny mężczyzna kopał i uderzał pięścią interweniujących funkcjonariuszy.

Policja Zabrze
Policja Zabrze

Do zdarzenia doszło we wtorek, po godzinie 2 w nocy. Zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Wolności, miało dojść do uszkodzenia jednego z zaparkowanych pojazdów. Sprawca został zatrzymany dzięki świadkowi całego zajścia. Policjanci wylegitymowali mężczyznę

– Według relacji świadków sprawca miał pchać wózek sklepowy, który następnie uderzył w zaparowany pojazd, uszkadzając go. Jak się okazało, sprawcą był 21-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który wcześniej dokonał kradzieży opisanego wózka. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny pojazdu. Ponadto w trakcie interwencji, 21-latek nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń, stał się agresywny, a także naruszył nietykalność cielesną interweniujących stróżów prawa, poprzez kilkukrotne kopnięcia i uderzenia pięścią – relacjonują zabrzańscy policjanci.

Mundurowi ostatecznie zatrzymali agresywnego mężczyznę i 21-latek trafił do aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

czytaj więcej:

Komisariat I policji w Zabrzu jpg

Znęcał się nad swoją żoną, groził też, że ją zabije...

Znaleziona w Zabrzu broń trafi do muzeum

Znaleziony w Zabrzu karabinek Mauser trafi do muzeum

Wydział Ruchu Drogowego Zabrze

Kierowca pod wpływem narkotyków, miał też je przy sobie...

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Zaproponował policjantom łapówkę. Miał przy sobie amunicję

Policja Zabrze

Policjant zatrzymał po służbie pijanego kierowcę

Matka1

Znęcała się nad dziećmi. 38-letnia zabrzanka aresztowana

Z nożem w ręku groził śmiercią. Miał prawie 3...