Wolności znów przejezdna. Skończył się remont torowiska

Od piątkowego poranka autobusy znów mogą jeździć tą trasą. Dzień wcześniej został tam puszczony ruch samochodowy. Tym samym dołączyły do tramwajów, które wróciły na wyremontowaną ul. Wolności w połowie września.

Tramwaje

Prace w tym miejscu trwały od początku roku, gdy Tramwaje Śląskie w porozumieniu z władzami miasta rozpoczęły modernizację torowiska od ul. Miarki do ul. Torowej.

- 12 października rozpoczęły się prace mające na celu przywrócenie ruchu kołowego w ciągu ul. Wolności. Uruchomiona została już sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wolności, de Gaulle’a i al. Korfantego. Systematycznie usuwane jest też oznakowanie tymczasowe. Na zamkniętym pasie ul. de Gaulle’a kładziona jest właśnie nowa asfaltowa nawierzchnia – informuje miasto.

Pod koniec tygodnia, na stałe do rozkładu jazdy wróciło 27 linii autobusowych. Dlatego ważne, by podróżni sprawdzili zaktualizowany plan przed rozpoczęciem podróży. Część prac jeszcze trwa, ale niebawem zostaną skończone.

- Termin prac w Zaborzu jest określony na 20 października br. Przez ostatnie tygodnie prowadzono tam prace wykończeniowe i porządkowe przy ruchu tramwajów. W tym czasie wykonawca miał zgłosić inwestycję do odbioru końcowego – dodają władze Zabrza.

Prace wykonywane w Zabrzu przez Tramwaje Śląskie prowadzone są w ramach unijnego projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej. Jego wartość przekroczyła 1,5 mld zł. Projekt objął remonty ok. 100 km torowisk, budowę dwóch nowych odcinków linii i zakup 55 tramwajów.

czytaj więcej:

20150819 134515

19 sierpnia - Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Krwiodawstwo Gliwice

Oddaj krew - uratuj życie. Dzisiaj w Gliwicach

Biblioforum2

Biblioforum już od poniedziałku! Mamy zdjęcia...

Polichromie1

Dom Przedpogrzebowy nie do poznania

VW LT 35

Skradziono Volkswagena LT 35. Pani Agnieszka...

Gliwice schronisko pies szuka wlasciciela2

Pies Leonek szuka nowego domu

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 12 06 30

Tydzień w Gliwicach 085