Włamał się do domu. Co zrobił śpiący na górze właściciel?

Do 10 lat pozbawienia wolności usłyszeć może zatrzymany sprawca zuchwałej kradzieży z włamaniem. 34-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany w trakcie procederu. Skradzione przedmioty chciał przewieźć autem należącym do pokrzywdzonego.

Burglar 3718381 1280

Zuchwałe włamanie miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wykorzystując osłonę nocy, mieszkaniec Zabrza wyłamał uchylone w domu jednorodzinnym okno, po czym wszedł do środka. Nie napotykając żadnych domowników, przystąpił do przestępczego procederu.

Skradzione przedmioty chciał przewieźć zaparkowanym na podwórku autem właściciela domu. Po otwarciu auta kluczykami, które znalazł w domu, zaczął umieszczać w nim zrabowane przedmioty, m.in. telewizor, komputer, kamerę sportową. Całości zdarzenia przyglądał się wybudzony głośnym zachowaniem sprawcy właściciel domu, który spał na piętrze budynku.

Nie podejmując żadnych pochopnych decyzji, o zdarzeniu poinformował policję, nadal obserwując włamywacza. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, zachowując należytą do tego typu zdarzeń taktykę, zaskoczyli wychodzącego z domu ze zrabowanymi ,,fantami" włamywacza. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Może usłyszeć do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Klatka schodowa

82-letni zabrzanin groził śmiercią swojej sąsiadce

Uwaga wypadek

Zablokowana DK 88 w Zabrzu

Senior (zdjęcie ilustracyjne)

Nowa wersja metody "na wnuczka" - wykorzystują pandemię!

64 679341

Pijany 29-latek bez uprawnień do kierowania...

Policja1

Groził matce śmiercią. Był pod wpływem narkotyków

Wybuch gazu zabrze

Wybuch gazu w bloku przy ul. Struzika. Są...

64 538248

Śmiertelny wypadek na budowie. Spadł z...