Włamał się do domu. Co zrobił śpiący na górze właściciel?

Do 10 lat pozbawienia wolności usłyszeć może zatrzymany sprawca zuchwałej kradzieży z włamaniem. 34-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany w trakcie procederu. Skradzione przedmioty chciał przewieźć autem należącym do pokrzywdzonego.

Burglar 3718381 1280

Zuchwałe włamanie miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wykorzystując osłonę nocy, mieszkaniec Zabrza wyłamał uchylone w domu jednorodzinnym okno, po czym wszedł do środka. Nie napotykając żadnych domowników, przystąpił do przestępczego procederu.

Skradzione przedmioty chciał przewieźć zaparkowanym na podwórku autem właściciela domu. Po otwarciu auta kluczykami, które znalazł w domu, zaczął umieszczać w nim zrabowane przedmioty, m.in. telewizor, komputer, kamerę sportową. Całości zdarzenia przyglądał się wybudzony głośnym zachowaniem sprawcy właściciel domu, który spał na piętrze budynku.

Nie podejmując żadnych pochopnych decyzji, o zdarzeniu poinformował policję, nadal obserwując włamywacza. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, zachowując należytą do tego typu zdarzeń taktykę, zaskoczyli wychodzącego z domu ze zrabowanymi ,,fantami" włamywacza. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Może usłyszeć do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Ukradli „malucha”, odpowiedzą też za włamanie

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Autobus staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego

Policja

Oszustwo „na policjanta” wciąż niebezpieczne, ale...

Policja

Groził księdzu rewolwerem, trafił do aresztu na 3 miesiące

Zabrzańska policja zatrzymała 41-letniego mężczyznę

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł po trzech latach

Akcja trzeźwość zabrze

Policyjna akcja "Trzeźwość" na zabrzańskich drogach