Warsztaty ekologiczne, piknik rodzinny, spotkanie ze strażakami... Już w niedzielę w Rokitnicy akcja „Wstaw się za stawem”

Staw przy pętli autobusowej w Zabrzu-Rokitnicy był kiedyś miejscem relaksu i sportu. Przez lata jednak wiele się zmieniło. Organizatorzy ekologicznego happeningu chcą jednak, by nie zmieniła się świadomość dbania o wspólną przestrzeń publiczną. W niedzielnym wydarzeniu udział może wziąć każdy!

Facebook/ Kartel Kulturalny
Akcja „Wstaw się za stawem”

Będzie to już 7. edycja akcji społeczno-edukacyjnej „Wstaw się za stawem!”, w ramach której odbędzie się piknik rodzinny, warsztaty ekologiczne i spotkanie ze strażakami i ratownikami.

– „Wstaw się za stawem” to akcja ekologiczna, która ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Zabrza na temat terenów zielonych w mieście, potrzeby dbania o przestrzeń publiczną, ochrony przyrody, niezaśmiecania i rekultywacji. Bohaterem jest staw przy pętli autobusowej w Zabrzu-Rokitnicy – kiedyś miejsce relaksu, atrakcji, sportu. Nad stawem zlokalizowany był średniowieczny obiekt historycznych – stary gródek. Staw był zasilany przez lata naturalnymi strumieniami, a także wodą z basenów rekreacyjnych, które znajdowały się na jego tyłach. Od kilku lat zachęcamy w formie happeningu do wspólnego dbania o przestrzeń publiczną, jaką jest staw i jego otoczenie – przekonuje zabrzańskie stowarzyszenie Kartel Kulturalny.

Organizatorami wydarzenia, które 12 czerwca odbędzie się przy pętli autobusowej w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Ofiar Katynia, są Urząd Miejski w Zabrzu, Rada Dzielnicy Rokitnica, ZBM-TBS Zabrze, Ochotnicza Straż Pożarna, PCK Zabrze, Alba, Szkolna Grupa Ratownicza oraz Herbaciarnia Czajnik – Zabrze. Start o godz. 11.

czytaj więcej:

Remont kamienicy

Remont zabytkowej kamienicy przy ulicy Wolności

Dzieci z Przedszkola nr 49 jpg

Przedszkole nr 49 z wyjątkowym wyróżnieniem

Operacja Meta Zabrze

Operacja Meta zabrzańskich maturzystów w Zabrzu

Przeładunek darów dla Ukrainy

Zabrze pomaga Ukrainie. Dary pojadą do miasta Równe

Zabrze: Chciał zapłacić za zakupy fałszywym banknotem

Zabrze: Chciał za zakupy zapłacić fałszywym banknotem

271518794 4815347385192818 340974669437563736 n

Dzień testów w Zabrzu. Górnik rozpoczął przygotowania

Sklep Netto

Drugi sklep Netto w Zabrzu. Otwarcie 2 grudnia 2021