Wakacje samochodem? Sprawdź gdzie zachować szczególną uwagę.

Planujesz wakacje w Polsce? Chcesz wyjechać na nie samochodem? Przed wyjazdem sprawdź mapę, z oznaczonymi szczególnie niebezpiecznymi miejscami.

Fdd965f9d6f547a79e4223edac032683v0 X3 V Drt LL Aacbc J 0

Podobnie jak w latach ubiegłych, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (m.in. lokalizacja zdarzenia, liczba ofiar, rodzaj uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaj zdarzenia). Statystyki będą podawać dane z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Mapę można znaleźć pod linkiem: https://www.arcgis.com/apps/we...

- Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach – informuje policja.

Projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, realizowany jest po raz trzeci.

Również w tym roku mapa z aktualnymi danymi będzie prezentowana na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.