W Zabrzu są już przyjmowani pierwsi uchodźcy. Wolnych jest kilkadziesiąt miejsc

Prezydent Zabrza poinformowała, że miasto wygospodarowało już kilkadziesiąt miejsc dla napływających Ukraińców. Początkowo w mieście do przyjmowania wschodnich sąsiadów wyznaczona została Hala Widowiskowo-Sportowa "Pogoń".

fot. UM w Zabrzu
Zabrze przyjmuje Ukraińców

W związku z ponad 100-tysięczną falą Ukraińców napływających do Polski Zabrze jako jedno z wielu śląskich miast przygotowuje się do przyjęcia uchodźców. Dotąd przygotowano kilkadziesiąt miejsc na terenie całej metropolii.

- Zorganizowaliśmy na razie kilkadziesiąt miejsc w różnych lokalizacjach. Pomoc obejmuje nie tylko zapewnienie doraźnego miejsca zakwaterowania ale także wyżywienia. Uchodźcy objęci są ponadto opieką socjalną i pomocą psychologiczną - tłumaczy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Hala Sportowa jako miejsce noclegowe

Z pierwszych ustaleń z wojewodą śląskim wynika, że w Zabrzu uchodźcy mieli być lokowani w Hali Widowiskowo-Sportowej "Pogoń".

- Na wniosek Wojewody Śląskiego wskazaliśmy możliwość zakwaterowania w Hali Widowiskowo-Sportowej "Pogoń" około 300 uchodźców z Ukrainy - wyjaśniał Dawid Wowra, rzecznik Urzędu Miasta Zabrze, w czwartek 24 lutego.

W mieście startuje punkt konsultacyjno-informacyjny dla Ukraińców. Ponadto uchodźcy potrzebujący noclegów mogą kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasto Zabrze pod numerem: 32 37-33-388.

czytaj więcej:

Górnik wspiera zbiórkę dla ukraińców

Zbiórka Górnika Zabrze przed meczem z Lechem Poznań

mieszkańcy-Zabrza-zbierają-dary-dla-Ukraińców

Ponad 100 zabrzan złożyło dary dla Ukraińców

Hala pogon zabrze azylem dla uchodźców

Zabrze zgłasza gotowość do przyjęcia uchodźców

Książeczki Zdrowia Dziecka wracają po 14...

Sadzenie1

4000 krzewów, 1000 drzew... Gdzie się pojawią?

12248320 989653601093000 421473252 o

"Przedłuż aktualny bilet". Nowa funkcja parkomatów

Batch tydzien 1321 320x444

Tydzień w Gliwicach 132