W Zabrzu są już przyjmowani pierwsi uchodźcy. Wolnych jest kilkadziesiąt miejsc

Prezydent Zabrza poinformowała, że miasto wygospodarowało już kilkadziesiąt miejsc dla napływających Ukraińców. Początkowo w mieście do przyjmowania wschodnich sąsiadów wyznaczona została Hala Widowiskowo-Sportowa "Pogoń".

fot. UM w Zabrzu
Zabrze przyjmuje Ukraińców

W związku z ponad 100-tysięczną falą Ukraińców napływających do Polski Zabrze jako jedno z wielu śląskich miast przygotowuje się do przyjęcia uchodźców. Dotąd przygotowano kilkadziesiąt miejsc na terenie całej metropolii.

- Zorganizowaliśmy na razie kilkadziesiąt miejsc w różnych lokalizacjach. Pomoc obejmuje nie tylko zapewnienie doraźnego miejsca zakwaterowania ale także wyżywienia. Uchodźcy objęci są ponadto opieką socjalną i pomocą psychologiczną - tłumaczy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Hala Sportowa jako miejsce noclegowe

Z pierwszych ustaleń z wojewodą śląskim wynika, że w Zabrzu uchodźcy mieli być lokowani w Hali Widowiskowo-Sportowej "Pogoń".

- Na wniosek Wojewody Śląskiego wskazaliśmy możliwość zakwaterowania w Hali Widowiskowo-Sportowej "Pogoń" około 300 uchodźców z Ukrainy - wyjaśniał Dawid Wowra, rzecznik Urzędu Miasta Zabrze, w czwartek 24 lutego.

W mieście startuje punkt konsultacyjno-informacyjny dla Ukraińców. Ponadto uchodźcy potrzebujący noclegów mogą kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasto Zabrze pod numerem: 32 37-33-388.

czytaj więcej:

Górnik wspiera zbiórkę dla ukraińców

Zbiórka Górnika Zabrze przed meczem z Lechem Poznań

mieszkańcy-Zabrza-zbierają-dary-dla-Ukraińców

Ponad 100 zabrzan złożyło dary dla Ukraińców

Hala pogon zabrze azylem dla uchodźców

Zabrze zgłasza gotowość do przyjęcia uchodźców

Targ staroci w bytomiu 13

Nie ma większej giełdy staroci w regionie

Chill

Wakacyjny relaks w Szybie Maciej

191555763 1958765100955495 1081436403238642088 n

Fragment Tuwima będzie drogą jednokierunkową

ZUS Zabrze

Oddział ZUS w Zabrzu zamknięty. Zobacz jak...