W Zabrzu powstaną nowe miejsca parkingowe. Umowa na ich budowę została już podpisana. Gdzie będą nowe parkingi?

Będą nowe miejsca parkingowe w mieście. Powstaną w dzielnicy Centrum Południe. Została już podpisana umowa na ich budowę.

UM Zabrze
Przy ulicy Reymonta powstaną nowe miejsca parkingowe jpg

Władze miasta poinformowały, że już niebawem mieszkańcy okolicy ulicy Reymonta będą mogli korzystać z nowych miejsc parkingowych. Umowa na ich budowę została podpisana.

– Już za sześć miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych miejsc postojowych, które powstaną przy ul. Reymonta. Tego typu miejsc nigdy za wiele, dlatego też staramy się budować nowe parkingi z myślą o zmotoryzowanych zabrzanach. Do każdego takiego zadania podchodzimy priorytetowo, a każdy fragment naszego miasta staramy się odpowiednio i przemyślanie zagospodarować. Nowe miejsca postojowe przy ul. Reymonta pozwolą nam odciążyć ten rejon dzielnicy Centrum Południe – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

W uroczystym podpisaniu umowy w zabrzańskim Ratuszu w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik udział wzięli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz właścicielka firmy PPHU Agnieszka Borczyk – wykonawca inwestycji.

Koszt oczekiwanej przez wielu mieszkańców inwestycji to niemal 300 tys. zł. – Inwestycja w całości zostanie sfinansowana z pozyskanych przez miasto środków rządowych. Na zakończenie prac wykonawca ma sześć miesięcy. Warto podkreślić, że w mieście obecnie zarejestrowanych jest ponad 123 tysiące pojazdów – tylko w ubiegłym roku zarejestrowano ich 15 230 – informuje zabrzański magistrat.

czytaj więcej:

Podpisanie umowy

Będą nowe parkingi, umowa podpisana

Na Niepokólczyckiego powstaną nowe miejsca parkingowe

W mieście powstaną nowe miejsca parkingowe

Grzegorz krawczyk

Najlepszy projekt edukacyjny 2014? "Chłopiec z...

Autobus

Zmiany w rozkładzie autobusów. Nowe przystanki

Mobilesielsia

15 kwietnia rusza MobileSilesia. Imprezę...

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 10 41 32

Tydzień w Gliwicach 081

Zrzut ekranu 2015 03 30 godz 15 10 17

Tydzień w Gliwicach 049