W Zabrzu pamiętają o przyjaciołach z miasta Równe. Do Ukrainy wyruszy kolejny transport z pomocą humanitarną

Dramat Ukraińców trwa nieprzerwanie od końca lutego. Od miesięcy – za naszą wschodnią granicę – trafia pomoc humanitarna. Do Zabrza dotarł kolejny transport, który już wkrótce wyruszy w kierunku Ukrainy.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Do Zabrza trafiła pomoc humanitarna dla Ukrainy

W Zabrzu pamiętają o swoich przyjaciołach z miasta Równe, którzy wciąż potrzebują pomocy. – Całym sercem solidaryzujemy się z walczącą Ukrainą. Zabrze aktywnie pomaga Ukrainie od pierwszych dni działań wojennych. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi. Przyjęliśmy już kilka tysięcy uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Wysyłamy sprzęt i środki medyczne, ponieważ nadal jest to najpilniejsza potrzeba – komentuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Partnerskie miasto Zabrza – włoskie Rovereto, już w kwietniu włączyło się w międzynarodową akcję przekazywania wsparcia żywnościowego i medycznego. Kilka dni temu do Zabrza dotarł kolejny transport pomocy humanitarnej zarówno z Rovereto, jak i pobliskiego Volano. Transport wkrótce wyruszy w kierunku Ukrainy.