W ramach Budżetu Obywatelskiego w Zabrzu powstało nowe boisko piłkarskie

W czwartek (2 czerwca) do użytku zostało oddane nowe boisko piłkarskie wraz z bieżnią lekkoatletyczną w dzielnicy Skłodowskiej-Curie w Zabrzu. Obiekt powstał dzięki piątej i szóstej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

UM Zabrza
Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza (ul. Gdańska 10). Tą inwestycję udało się zrealizować dzięki mieszkańcom miasta.

Mieszkańcy Zabrza wybrali

Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie trwa nabór wniosków w kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy do 9 czerwca – stwierdziła w trakcie uroczystości Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze.

Koszt budowy obiektu wyniósł blisko 500 tysięcy złotych. Realizację inwestycji podzielona na dwa etapy. W pierwszym wykonano boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą (z trawy syntetycznej) o wymiarach 21×35 metrów oraz 60-metrową. Zaś drugi etap pozwolił na powstanie trzytorowej bieżni lekkoatletycznej wraz ze skocznią w dal o nawierzchni syntetycznej.

czytaj więcej:

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Można już kupić krzesełka ze starej trybuny Areny Zabrze

Arena Zabrze

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Jest przetarg

Arena Zabrze

Rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze: wykonawca wybrany

Boisko Koksownik otwarte

„Koksownik” przebudowany i oficjalnie otwarty

Zabrze23

Rok wielkich inwestycji w Zabrzu

Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Remont wiaduktów nad DK88: będzie zmiana w organizacji ruchu

Tężnia w Kończycach

Tężnia w Kończycach już gotowa. Oficjalne otwarcie w sobotę