W ramach Budżetu Obywatelskiego w Zabrzu powstało nowe boisko piłkarskie

W czwartek (2 czerwca) do użytku zostało oddane nowe boisko piłkarskie wraz z bieżnią lekkoatletyczną w dzielnicy Skłodowskiej-Curie w Zabrzu. Obiekt powstał dzięki piątej i szóstej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

UM Zabrza
Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza (ul. Gdańska 10). Tą inwestycję udało się zrealizować dzięki mieszkańcom miasta.

Mieszkańcy Zabrza wybrali

Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie trwa nabór wniosków w kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy do 9 czerwca – stwierdziła w trakcie uroczystości Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze.

Koszt budowy obiektu wyniósł blisko 500 tysięcy złotych. Realizację inwestycji podzielona na dwa etapy. W pierwszym wykonano boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą (z trawy syntetycznej) o wymiarach 21×35 metrów oraz 60-metrową. Zaś drugi etap pozwolił na powstanie trzytorowej bieżni lekkoatletycznej wraz ze skocznią w dal o nawierzchni syntetycznej.