W północnej części  Zabrza powstanie nowe osiedle

Zielona Dolina powstaje w północnej części Zabrza, w sąsiedztwie Szałszy i Czekanowa. W pierwszym etapie [...]

Zielona Dolina w Zabrzu wizualizacja I etapu 5 Fot TDJ Estate

TDJ Estate, deweloper odpowiedzialny m.in. za projekt biurowy .KTW oraz Osiedle Franciszkańskie w Katowicach, startuje z nową inwestycją mieszkaniową.

Zielona Dolina powstaje w północnej części Zabrza, w sąsiedztwie Szałszy i Czekanowa. W pierwszym etapie zostały zaplanowane trzy budynki z 80 mieszkaniami. Prace budowlane są w toku.

Zielona Dolina powstanie w Zabrzu przy ul. Łąkowej, na obszarze położonym na zachód od autostrady A1. To lokalizacja świetnie skomunikowana z sąsiednimi miastami, m.in. Gliwicami i Tarnowskimi Górami.

– Analizy górnośląskiego rynku mieszkaniowego jednoznacznie potwierdzają duży potencjał regionu. Rynek wciąż pozostaje nienasycony, a wraz z rozwojem gospodarczym aglomeracji i pojawianiem się nowych centrów biznesu, potrzeby mieszkaniowe rosną. – komentuje Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano trzy czterokondygnacyjne budynki. Łącznie znajdzie się w nich 80 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 38 mkw. do 82 mkw. Do lokali znajdujących się na parterze przynależą przestronne ogródki, natomiast pozostałe mieszkania posiadają balkony.

Udogodnieniem dla mieszkańców będzie ogólnodostępna, nieodpłatna strefa parkingowa. W kolejnym etapie został ponadto zaplanowany budynek z usługowym parterem, gdzie lokalni przedsiębiorcy będą mogli prowadzić działalność. Dzięki temu osiedle zyska niezbędną infrastrukturę handlową i usługową. Rozwojowi inwestycji ma towarzyszyć także atrakcyjne zagospodarowanie terenów zielonych.

czytaj więcej:

MW Dzien1 1238

Pracuj z najlepszymi. W Madej Wróbel poszukują pracowników

Największa tego typu inwestycja w Europie Środkowej. Na otwarciu był prezydent Duda

Największa tego typu inwestycja w Europie...

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Nawet o 50 milionów mniej niż zakładano

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Cena na...

238897291 5886774141363963 902671827001050792 n

Na tę informację pacjenci onkologiczni czekali...

Strefa ekonomiczna zabrze

Kolejna działka sprzedana. Praca dla 70 osób

Pobrane

M. Wilk: "Śląskie jest jednym z wiodących...

58cb20c38cd67 osize969x565q71h75545b

IKEA w Zabrzu nie powstanie? Firma odłożyła...