W Parku Leśnym zabrzańscy samorządowcy posadzili drzewo. Dąb czerwony posadzono z okazji Narodowego Dnia Powstań Śląskich

Zasadzony w Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich dąb czerwony ma przypominać o powstańczych zrywach. Drzewo posadzono z okazji Narodowego Dnia Powstań Śląskich.

Dąb w Parku Leśnym jpg

W Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich przy ul. Matejki w tym tygodniu zabrzańscy samorządowcy posadzili drzewo. To siedmioletni dąb czerwony, który pojawił się tam z okazji obchodów Narodowego Dnia Powstań Śląskich.

– Zabrze jest pięknym, zielonym miastem. Jesteśmy dumni z naszych lasów, parków i Miejskiego Ogrodu Botanicznego. Po dwóch wiekach intensywnego działania przemysłu, dzisiejsze Zabrze stało się miejscem bardziej zielonym, przyjaźniejszym dla mieszkańców. Chcemy to piękno pomnażać. Tym symbolicznym wkopaniem drzewa chcemy uczcić setną rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do terenów Rzeczypospolitej – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Dodajmy, że drzewo znajduje się w pobliżu parkowego placu zabaw. – Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt – przypomina zabrzański magistrat.

czytaj więcej:

Galeria

Img 8200 0

Ważny komunikat z Urzędu Miejskiego. Wydział...

Auotbusy gliwice

11 nowoczesnych autobusów dla Gliwic. Kiedy...

Nagrody za Wydarzenie Muzealne Roku 2015....

13153476 10201742733087791 1564056564 n

Gliwicki Dzień Flagi. Ogromna przychylność...

Koty dom gliwice

Para do wzięcia - Zmora i Bubel szukają...

Mandarynki palmiarnia

Wiosna zagości w gliwickiej Palmiarni już od...