W Parku Leśnym zabrzańscy samorządowcy posadzili drzewo. Dąb czerwony posadzono z okazji Narodowego Dnia Powstań Śląskich

Zasadzony w Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich dąb czerwony ma przypominać o powstańczych zrywach. Drzewo posadzono z okazji Narodowego Dnia Powstań Śląskich.

Dąb w Parku Leśnym jpg

W Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich przy ul. Matejki w tym tygodniu zabrzańscy samorządowcy posadzili drzewo. To siedmioletni dąb czerwony, który pojawił się tam z okazji obchodów Narodowego Dnia Powstań Śląskich.

– Zabrze jest pięknym, zielonym miastem. Jesteśmy dumni z naszych lasów, parków i Miejskiego Ogrodu Botanicznego. Po dwóch wiekach intensywnego działania przemysłu, dzisiejsze Zabrze stało się miejscem bardziej zielonym, przyjaźniejszym dla mieszkańców. Chcemy to piękno pomnażać. Tym symbolicznym wkopaniem drzewa chcemy uczcić setną rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do terenów Rzeczypospolitej – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Dodajmy, że drzewo znajduje się w pobliżu parkowego placu zabaw. – Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt – przypomina zabrzański magistrat.