W parku im. rotmistrza Witolda Pileckiego pojawiło się 2000 nowych drzew. To efekt akcji „Nie bądź plastik”, do której włączyły się także zabrzańskie szkoły

W parku im. rotmistrza Witolda Pileckiego pojawiło się 2000 młodych buków. Wszystko dzięki wspólnym działaniom wielu instytucji, które wzięły udział w akcji realizowanej w ramach inicjatywy „Nie bądź plastik”. Włączyły się do niej także zabrzańskie szkoły i organizacje.

Fot. UM Zabrze
Sadzenie drzew jpg

Podczas warsztatów ekologicznych, które odbyły się w centrum handlowym Platan, organizatorzy akcji zachęcali osoby odwiedzające centrum do skanowania specjalnych kodów QR umożliwiających pobieranie Wirtualnych Drzew. Dziś symboliczne wirtualne drzewa zostały zamienione na prawdziwe sadzonki buku, które w przyszłości będą współtworzyć zielony obszar na terenie Zabrza – informuje zabrzański magistrat.

Wybrane zostały tylko gatunki rodzime i naturalne, które mają największe szanse, by zdrowo rosnąć przez wiele lat. Sadzenie drzew i warsztaty ekologiczne odbyły się w ramach akcji „Nie bądź plastik” zainicjowanej przez NEPI Rockcastle. Partnerem merytorycznym na terenie całej Polski jest organizacja Dotlenieni.org. To startup, który zajmuje się działaniem na rzecz środowiska tworząc nowe obszary zieleni i dostarczając narzędzia, za pomocą których także przedstawiciele biznesu mogą angażować się w działania prospołeczne.