W parku im. rotmistrza Witolda Pileckiego pojawiło się 2000 nowych drzew. To efekt akcji „Nie bądź plastik”, do której włączyły się także zabrzańskie szkoły

W parku im. rotmistrza Witolda Pileckiego pojawiło się 2000 młodych buków. Wszystko dzięki wspólnym działaniom wielu instytucji, które wzięły udział w akcji realizowanej w ramach inicjatywy „Nie bądź plastik”. Włączyły się do niej także zabrzańskie szkoły i organizacje.

Fot. UM Zabrze
Sadzenie drzew jpg

Podczas warsztatów ekologicznych, które odbyły się w centrum handlowym Platan, organizatorzy akcji zachęcali osoby odwiedzające centrum do skanowania specjalnych kodów QR umożliwiających pobieranie Wirtualnych Drzew. Dziś symboliczne wirtualne drzewa zostały zamienione na prawdziwe sadzonki buku, które w przyszłości będą współtworzyć zielony obszar na terenie Zabrza – informuje zabrzański magistrat.

Wybrane zostały tylko gatunki rodzime i naturalne, które mają największe szanse, by zdrowo rosnąć przez wiele lat. Sadzenie drzew i warsztaty ekologiczne odbyły się w ramach akcji „Nie bądź plastik” zainicjowanej przez NEPI Rockcastle. Partnerem merytorycznym na terenie całej Polski jest organizacja Dotlenieni.org. To startup, który zajmuje się działaniem na rzecz środowiska tworząc nowe obszary zieleni i dostarczając narzędzia, za pomocą których także przedstawiciele biznesu mogą angażować się w działania prospołeczne.

czytaj więcej:

100 drzew na 100-lecie Zabrza

Nowe buki w mieście, czyli 100 drzew na 100-lecie miasta

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

Zabrze matka znęcała się nad dziećmi

Zabrze: Matka znęcała się nad swoimi dziećmi

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były zawodnik Górnika Zabrze, nie żyje

Barbrkowe LOVE baner 870x440

BarbórkoweLOVE - czyli jarmark barbórkowy w Luize

678 DB830 5598 4 CCD B66 B CB2 D8 EFA8 AA9

Budowa centrum przesiadkowego. Powstanie...

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!