W mieście powstają kolejne mieszkania. Na budynku przy ul. Żeromskiego zawisła wiecha

W budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego 45, zakończył się kolejny etap budowy. Klucze do 35 nowych mieszkań, zostaną przekazane lokatorom już w maju 2023.

Stan surowy zamknięty. To obecny etap inwestycji realizowanej przez ZBM-TBS. Powstający przy ul. Żeromskiego budynek wielorodzinny składa się z mieszkań o powierzchniach od 42 do nawet 85 metrów kwadratowych. Inwestycja przebiega zgodnie z założonym planem, a jej łączny koszt to 12 mln zł brutto.

ZBM-TBS z powodzeniem realizuje liczne inwestycje na terenie miasta. To m.in. 72 mieszkania, które powstały w 6 budynkach przy ul. Trocera, czy 28 mieszkań i 2 lokale użytkowe przy ul. Niedziałkowskiego. W związku z rosnącym zainteresowaniem, w mieście mają powstać kolejne mieszkania na wynajem.


Głód mieszkaniowy w Zabrzu jest bardzo duży, stąd też budujemy. Te 35 mieszkań rozeszły się jak ciepłe bułeczki, stąd też pomysł na następne budownictwo. Na os. Helenka będą 64 mieszkania, już dziś zachęcamy do składania wniosków, termin jest krótki, do końca roku. - przyznaje Renata Lemańska, prezes ZBM-TBS w Zabrzu.

Przy ul. Żeromskiego 45, umowy najmu lokali będą zawierane na okres 10 lat. Dochody lokatorów, którzy będą korzystać z zasobów ZBM-TBS nie mogą przekraczać ustalonych kwot. W przypadku gospodarstwa 2-osobowego, to maksymalnie 12 724,15 zł brutto na miesiąc.