W kościele św. Franciszka, podczas mszy, 39-letni mężczyzna odpalił petardę. Wybuchła panika. „Wierni zaczęli w popłochu opuszczać budynek kościoła”

W niedzielę, w kościele św. Franciszka przy ul. Wolności, podczas wieczornej mszy, 39-letni mężczyzna... odpalił przy ołtarzu petardę. Jak się okazało, był pijany. Wcześniej miał już problemy z prawem.

Fot. Parafia św. Franciszka w Zabrzu
Parafia św. Franciszka w Zabrzu

Podczas wieczornej mszy, około godziny 18.20, do kościoła św. Franciszka weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich podszedł do ołtarza, a za chwilę rozległ się huk. Przestraszeni wierni zaczęli w pośpiechu opuszczać kościół. Jak się okazało, 39-letni mężczyzna... odpalił petardę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, podczas mszy świętej około godziny 18.20 w kościele świętego Franciszka w Zabrzu przy ulicy Wolności. W trakcie trwającej tam Eucharystii, do kościoła weszło dwóch mężczyzn, w tym trzydziestodziewięciolatek, który od razu skierował się w stronę ołtarza. Następnie, na oczach kapłana sprawującego mszę świętą oraz zgromadzonych wiernych odpalił petardę. Wybuchła panika. W wyniku zaistniałej sytuacji wierni zaczęli w popłochu opuszczać budynek kościoła – informują zabrzańscy stróże prawa.

Nikomu nic się nie stało. Sprawca zdarzenia został ujęty i jest w rękach policji, która prowadzi dalsze czynności – poinformowała z kolei parafia. Jak się okazało, 39-latek już wcześniej miał problemy z prawem. Będzie to miało znaczenie w przedstawieniu mu zarzutów.

czytaj więcej:

Policja noc zabrze

Tragedia na torach przy Cmentarnej w Zabrzu

Cmentarz żydowski został zdewastowany

Dwóch zabrzan z zarzutami za zdewastowanie cmentarza

Policja

Złodziej z Zabrza myślał, że jest taki sprytny

Zabrze

Mężczyzna kradł prąd w Zabrzu. Był poszukiwany

Policja Zabrze

Okradła znajomych, a miała opiekować się ich mieszkaniem...

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają