W hali Pogoni zorganizowane zostaną XXIV Zabrzańskie Targi Edukacji „Szkolne Prezentacje 2022”. Są przeznaczone dla uczniów, którzy szukają szkoły średniej

Do końca roku szkolnego zostało coraz mniej czasu. – Jaką szkołę wybrać? – to pytanie zadają sobie uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w szkole średniej. W Zabrzu, już w czwartek, 21 kwietnia, odbędą się targi edukacji, które mogą pomóc odpowiedzieć na to pytanie.

Wikipedia
Hala Pogoni w Zabrzu

Targi edukacji powinni odwiedzić uczniowie, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek. Na miejscu dowiedzą się też, jakie muszą spełnić wymagania jako kandydaci. Będzie to możliwe już 21 kwietnia podczas XXIV Zabrzańskich Targów Edukacji „Szkolne Prezentacje 2022”.

Dzięki targom młodzi ludzie będą mogli w jednym miejscu zapoznać się z pełną ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich. Odwiedzając targi, nawiążą bezpośredni kontakt z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicielami wielu przyszłych pracodawców.

Tegoroczna impreza, organizowana przez miasto oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, a także Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu oraz TV Zabrze, rozpocznie się o godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w Zabrzu przy ul. Wolności 406.