Uwaga! Ruch wahadłowy na Dworcowej-Wyszyńskiego

D389df2a83b8f09368080d14775ffda8

Uszkodzenie kabla średniego napięcia z pewnością opóźni remont skrzyżowania.

Korki tworzące się w godzinach szczytu na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Strzody i Wyszyńskiego mają nawet pół kilometra! Prace, które zostały przerwane z powodu usterki kabla średniego napięcia mają ponownie ruszyć w nadchodzący weekend. Pozostałe etapy remontu przebiegają bez opóźnień. Niestety jak informuje ZDM, kierowców czekają kolejne poważne utrudnienia.

Modernizacja skrzyżowania będzie wiązała się z wprowadzeniem ruchu wahadłowego, co jeszcze bardziej zdezorganizuje przejazd przez centrum. Rzecznik ZDM, Jadwiga Stiborska - Jagiełło zapowiedziała, że zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu rozpoczną się od najbliższej soboty, tak aby zmniejszyć utrudnienia.

– Pozostałe prace mogą być realizowane bez przeszkód, ale ta nieprzewidziana trudność zapewne spowoduje opóźnienia w całym harmonogramie. W końcowym etapie remontu zostanie wymieniona nawierzchnia na skrzyżowaniu. Można to zrobić tylko przy sprzyjającej pogodzie, kiedy nie pada deszcz, a temperatura powietrza wynosi przynajmniej +5°C. Jeżeli aura będzie korzystna, to zamierzamy sfinalizować roboty w tym roku – dodaje.