Meble na wymiar – dlaczego warto wybrać usługi stolarskie w Zabrzu?

Wiele mieszkańców Zabrza pragnie odświeżyć swoje cztery kąty i właśnie z tego powodu decydują się na generalny remont mieszkania czy domu. O ile wybór koloru ścian, paneli czy płytek nie stanowi większego problemu, to wybór właściwych mebli już owszem. Całkiem sporo osób decyduje się na gotowe rozwiązania. Zaś inni próbują stworzyć meble według autorskiego projektu. Może nie warto się tak męczyć, tylko lepiej zdecydować się na profesjonalne usługi stolarskie w Zabrzu? Poznajcie je.

uslugi-stolarskie-piekary-slaskie

Meble na wymiar – dlaczego warto?

Meble na wymiar cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. To właśnie takie rozwiązanie pozwala całkowicie zagospodarować wolną powierzchnię w domach, jak i mieszkaniach. Co za tym idzie, domownicy mają wolną rękę w projektowaniu swoich wymarzonych mebli. Nie chodzi tu tylko o kolor frontów, ale również o odpowiednie wyposażenie jak: szuflady, półki, wieszaki, drążki, pantografy czy oświetlenie. Warto podkreślić, że meble na wymiar to rozwiązania dla małych mieszkań, jak i domów z dużą powierzchnią.

Meble na zamówienie – do kogo się zgłosić?

Dobre pytanie. Osoby, które pragną stworzyć meble na wymiar powinny porozglądać się za firmą, która świadczy usługi stolarskie Zabrze. Oczywiście, dobrze by było sprawdzić, z jakich nowoczesnych technologii, sprzętów, a także materiałów korzysta wybrane przedsiębiorstwo. Powód? Cóż, meble na wymiar mogą pełnić swoją funkcję przez wiele długich lat, pod warunkiem, że będą wykonane z odpowiednich materiałów. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Fronty kuchenne, tak samo jak i blaty zwykle są tworzone z materiałów odpornych na zarysowania, wilgoć, a przede wszystkim działanie wysokich temperatur. Naturalnie ich lepsza jakość, wpływa nie tylko na ich funkcjonalność, ale i żywotność.

Usługi stolarskie Zabrze? Dlaczego nie!

Po wybraniu odpowiednich usług stolarskich Zabrze, nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć projektowanie mebli marzeń! Bez wątpienia, o kilku kwestiach należy pamiętać. Jedną z nich jest materiał i technologia wykonania, przecież projekt ma być doskonały, a miejsca łączenia niewidoczne. Co jeszcze? Okleiniarki! Tego rodzaju sprzęt ma znaczny wpływ na kondycję mebli, w tym ich odporność na działanie czynników zewnętrznych – wilgoci.

Przykładowo okleiniarka z agregatem „AirTec” jest w stanie wyeliminować fugę klejową. W efekcie jest ona niewidoczna między powierzchnią oklejanego materiału i jego obrzeżem. Natomiast okleiniarka Ambition 1600 umożliwia wybór koloru, jak i rodzaj kleju, który połączy poszczególne elementy mebli.

Wnętrze z charakterem

Podczas projektowania wymarzonych mebli na wymiar nie można zapominać o najdrobniejszych detalach. Przecież to właśnie one mogą całkowicie odczarować wnętrze, nadać mu charakteru czy też podkreślić styl panujący w danym pomieszczeniu. Co za tym idzie, domownicy powinni dobrze przemyśleć wybór koloru frontu ich mebli, akcesoriów, a także oświetlenia.

Od projektowania do realizacji

Kiedy projekt mebli na wymiar zostanie skończony, wykonawca może przystąpić do realizacji. Warto podkreślić, że firmy świadczące usługi stolarskie mogą nie tylko stworzyć projekt wymarzonych mebli. Stosunkowo często w ich ofercie znajdują się takie usługi jak: wycinanie otworów pod zlew czy płytę grzewczą, zacinanie blatów do łączenia, okuwanie skrzydeł do systemów przesuwnych, rafiksowanie, okleinowanie proste oraz krzywoliniowe oraz cięcia proste, jak i krzywoliniowe. Jedną z takich firm jest hurtownia Komandor - https://hkslask.komandor.pl/uslugi-stolarskie/ , posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży meblarskiej. Ich szeroki wachlarz usług (np. usługi stolarskie, usługi szklarskie), a także materiałów (np. systemy drzwi przesuwnych Winnipeg i Yoho, system ścianek działowych Lumi, systemy zabudowy wnętrz Orto, płyty meblowe, płyty akrylowe, płyty budowlane, akcesoria meblowe) pozwoli zrealizować wymarzony projekt mebli.