Umowa podpisana - będzie modernizacja torowiska. Od soboty nie będzie kursować "trójka"

W piątek, 19. listopada, Tramwaje Śląskie podpisały umowę na modernizację torowiska w Zabrzu, przy pętli w Mikulczycach. To oznacza, że od soboty - będą zmiany w organizacji ruchu.

Tramwaje Śląskie S.A.
Zabrze Mikulczyce pętla

Prace obejmą ponad 3 kilometry torowiska. W większości będzie to jeden tor, za wyjątkiem fragmentu pętli, gdzie zaprojektowano linię dwutorową. Przebudowa nie obejmie za to 400 metrów torów przy ulicy Przystankowej.

– Przebudowa torowiska w tym miejscu będzie realizowana w ramach planowanej przez Urząd Miasta Zabrze budowy Centrum Przesiadkowego. Na etapie projektowym dokumentacje obu inwestycji zostały ze sobą skoordynowane – mówił Bolesław Knapik, prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Do przetargu na przebudowę torowiska zgłosiło się 10 firm

Spośród 10 oferentów, Tramwaje Śląskie wybrały na generalnego wykonawcę prac w Mikulczycach firmę NJN Damian Kłosek z Knurowa. Jej oferta opiewała na blisko 22,6 miliona złotych netto.

– Generalny wykonawca ma od dziś dokładnie rok na realizację prac. To jak najbardziej realny termin i liczymy, że zostanie dotrzymany. Prace rozpoczną się praktycznie od razu po podpisaniu umowy – zaznaczył prezes Bolesław Knapik.

Utrudnienia od soboty, 20. listopada

Od soboty, czyli 20. listopada, do odwołania - wstrzymany zostanie ruchu tramwajów do Mikulczyc, a linia nr 3 obsługiwana będzie wagonami dwukierunkowymi, kursując na skróconej trasie - Makoszowy Pętla – Zabrze Pole Ludwik. Zamiast tramwajów - trasę będzie obsługiwać autobus zastępczy T-3. Jego trasa to Zabrze pl. Teatralny – Mikulczyce Zwrotnicza.

czytaj więcej:

Wolności Zabrze torowisko

Torowisko w Zabrzu Zaborzu będzie zmodernizowane

Handball

Jutro mecz. Stawką brązowy medal Mistrzostw Polski!

Sklad elf

Nowa taryfa Kolei Śląskich. To pierwsza zmiana...

Policja zabrze mikulczycka kolizja

6 kolizji w ciągu jednego dnia na zabrzańskich...

Wieczorek

Ponad 11 milionów dofinansowania na budowę ronda

Laptop 1149412 960 720

Kto ma szansę na pracę w Zabrzu, a kto raczej nie?

Zrzut ekranu 2019 01 8 o 15 29 53 e1546957862448

[TV] Czy czujecie się w Zabrzu bezpiecznie? Sonda