Ukradli ze sklepu 32 puszki piwa i pobili ochroniarza

Policjanci z zabrzańskiej "czwórki" zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży rozbójniczej w sklepie...

Policja zabrze zatrzymany

Policjanci z zabrzańskiej "czwórki" zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży rozbójniczej w sklepie. Po kradzieży 32 puszek z piwem pobili ochroniarza, który próbował ich powstrzymać.

Pierwszy ze sprawców został zatrzymany przez policjantów chwile po kradzieży, a drugi pół godziny później, gdy mył się w... jednej z fontann w centrum miasta. Obaj sprawcy zostali już tymczasowo aresztowani.

Za kradzież rozbójniczą odpowiedzą dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 21 i 34 lat, którzy w jednym ze sklepów przy Alei Szczęście Ludwika dopuścili się kradzieży. Starszy z nich wszedł do środka i zabrał 32 piwa w puszce, a młodszy w tym czasie czekał na zewnątrz pod drzwiami automatycznymi, aby otworzyć je w odpowiednim momencie. Kiedy 34-latek wybiegł z piwami ze sklepu, zauważył to ochroniarz, który próbował go powstrzymać. Sprawcy jednak przewrócili go na ziemię i zaczęli kopać, po czym uciekli.

Chwile później pobitego ochroniarza zauważyło dwóch nieumundurowanych policjantów z czwartego komisariatu, którzy akurat przejeżdżali obok sklepu. Operacyjni szybko ustalili okoliczności zdarzenia i rysopisy sprawców, a następnie rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. 34-latek został zatrzymany kilka chwil później, a jego młodszy kolega w ciągu pół godziny, kiedy mył się w fontannie na Placu Teatralnym. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Za kradzież rozbójniczą grozi im kara do 10 lat więzienia.

czytaj więcej:

Policja

Uratowali 57-latka, który chciał popełnić samobójstwo

Policja Zabrze

Przekleiła metki, bo chciała zaoszczędzić

Kratypolicja

Napadli na taksówkarza. Jeden już siedzi

Policjanci z Zabrza prowadzą kontrole w tramwajach

Dzień pod znakiem kontroli w komunikacji miejskiej

64 668272

43-letni pan Tomasz wyszedł 2 tygodnie temu....

64 656823

Pijana w sztok kobieta "opiekowała się" 2-latkiem

64 545096 g

Tragedia na torach. Śmiertelne potrącenie pieszego