Ukradli sprzęt warty 125 tys. zł. Usłyszą 34 zarzuty karne

Troje Zabrzan - dwóch mężczyzn i kobieta - za szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszą 34 zarzuty karne...
Policja zabrze komisariat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu zakończyli sprawę szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Podejrzanymi w tej sprawie okazali się trzej mieszkańcy Zabrza, dwóch mężczyzn i kobieta. O sprawie informowaliśmy 6 kwietnia br. kiedy zwróciliśmy się z prośbą o identyfikację odzyskanych przedmiotów. W tej sprawie policjanci odzyskali przedmioty o łącznej wartości sięgające prawie 125 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu zakończyli sprawę szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło ustalić, że sprawcy do grudnia ubiegłego roku dokonywali włamań i kradzieży na terenie Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic oraz powiatu gliwickiego w tym głównie Paniówek, Przyszowic, Chudowa, Gierałtowic, Żernicy oraz Wilczej.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który łącznie pozwolił na przedstawienie 34 zarzutów, z czego 23 dotyczyły kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży pojazdów, 7 innych kradzieży oraz 1 posiadania narkotyków. Podejrzanymi w tej sprawie okazali się trzej mieszkańcy Zabrza. Było to dwóch mężczyzn w wieku 49 i 43 lat oraz 32-letnia kobieta. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Policjanci z Zabrza zatrzymali 13 poszukiwanych osób

Policjanci zatrzymali 13 poszukiwanych osób. W ciągu doby!

Policja Zabrze radiowóz jpg

Wyprzedzał na przejściu. Mandat, punkty karne i....

Koń wpadł do studzienki

Koń wpadł do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców

Pijani rodzice „opiekowali się” dziećmi

W wypadku zginęła 1 osoba, 2 zostały ranne

Wiemy już, jak doszło do wczorajszego wypadku na DK88

Policja zabrze

4 lata ukrywał się za granicą. Policjanci...

Policja

Sceny jak z filmu. Policjanci musieli strzelać...