Ukradli auto, potem „pomogli” kierowcy szukać złodziei

Zabrzańscy policjanci prowadzą sprawę zuchwałej kradzieży samochodu, do jakiej doszło na stacji paliw przy Alei Monte...

Policja 1

Zabrzańscy policjanci prowadzą sprawę zuchwałej kradzieży samochodu, do jakiej doszło na stacji paliw przy Alei Monte Cassino. Odpowiedzialni za kradzież mężczyźni zostali już zatrzymani przez stróżów prawa. Jeden z samochodowych złodziei trafił do tymczasowego aresztu.

W środę około godziny 21:30 pokrzywdzony, a zarazem właściciel samochodu audi przyjechał na stację paliw przy Alei Monte Cassino. Chciał skorzystać ze znajdującego się tam paczkomatu. Na stacji znajdowali się dwaj mężczyźni, którzy myli peugeota. Wysiadając z samochodu, kierowca audi nie wyciągnął kluczyków ze stacyjki. Kiedy był już przy paczkomacie, usłyszał trzask zamykanych drzwi i zobaczył, że jego samochód odjeżdża.

O pomoc natychmiast zwrócił się do jednego z mężczyzn, których widział przy peugeocie. Wsiadł do jego auta i poprosił, aby jechał za skradzionym właśnie audi. Kierowca peugeota ruszył, jednak twierdził, że nie wie gdzie jechać, tłumacząc się nieznajomością miasta. Pokrzywdzony dostrzegł wyraźne zdenerwowanie kierowcy peugeota. Przypomniał sobie, że kiedy wjeżdżał na stację, stał on przy aucie z innym mężczyzną. Kiedy zapytał kierowcę o to, gdzie jest jego kolega, ten nie potrafił odpowiedzieć.

Właściciel audi domyślał się, że za kradzieżą jego auta może stać kierowca peugeota i jego kolega. Nie dając nic po sobie poznać, tak wskazywał drogę, aby znaleźć się blisko pierwszego Komisariatu Policji w Zabrzu. Gdy byli w jego pobliżu, odwrócił na chwilę uwagę kierowcy, wyrwał kluczyki ze stacyjki i pobiegł po pomoc policjantów. Zaalarmowani stróże prawa zatrzymali kierowcę peugeota, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Rybnika. Szybko okazało się, że peugeot został skradziony kilka dni wcześniej w Rybniku.

Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej komendy. Ich celem było zatrzymanie drugiego z mężczyzn oraz odzyskanie skradzionego audi. W czwartek zabrzańscy policjanci namierzyli 26-latka, który na stacji paliw przy ulicy Wodzisławskiej w Rybniku próbował zatankować skradzione audi. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. W trakcie pościgu porzucił skradziony samochód, przebrał się i próbował uciekać pieszo.

Pomimo zmiany ubioru, rozpoznali go kryminalni z rybnickiej komendy, którzy zatrzymali mężczyznę i przekazali policjantom z Zabrza. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży audi. Ponadto 26-latek odpowie za kradzież peugeota oraz niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami. W piątek na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował 26-latka.

czytaj więcej:

Koncert charytatywny dla Marty

Sprzatanie smieci

Wielkie sprzątanie. Przy samej DK88 zebrano aż...

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 12 28 14

Tydzień w Gliwicach 094

Zrzut ekranu 2015 03 30 godz 22 38 45

Tydzień w Gliwicach 062

Zrzut ekranu 2015 03 30 godz 13 51 23

Tydzień w Gliwicach 030

Ff5e2e2294527ee7a55e1189ac815279

Tym razem akwaryści porozmawiają o paletkach

96d6365c9c75b22c54f922e22099ab75

„Bezpieczne Ferie 2015”. Prewencyjna akcja...