Trwają remonty szkół. Zobacz jak się zmieniły. [ZDJĘCIA]

Przygotowując się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jak co roku w okresie wakacyjnym miasto realizuje zadania w zakresie remontów i termomodernizacji budynków oraz rozbudowy bazy sportowej.

Prace prowadzone są aktualnie w Przedszkolu nr 11, Przedszkolu nr 23, Przedszkolu nr 29, Przedszkolu nr 36, Szkole Podstawowej nr 28, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu.

Miasto przygotowuje się także do wykonania pełnej termomodernizacji w kolejnych pięciu kolejnych szkołach.

Prowadzone są również inne prace budowlane i naprawcze w placówkach oświatowych. To m.in. wymiana parkietu w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi, remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, wykonanie izolacji i remont kotłowni przy Przedszkolu nr 35 czy utworzenie nowoczesnych pracowni naukowych w ramach projektu „Wiele potrzeb-jeden cel”.

– W ostatnich latach dokonaliśmy kompleksowej termomodernizacji 54 szkół i przedszkoli za blisko 80 mln zł – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Manka-Szulik. – To nie tylko poprawa estetyki obiektów. Z myślą o środowisku zmniejszamy ilość zużywanej energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Te działania pozwalają także obniżyć koszty ponoszone przez placówki oświatowe – dopowiada prezydent Zabrza.