Trwa zbiórka na adwokata dla kierowcy autobusu, który przejechał 19-latkę

Kilka dni temu ruszyła zbiórka funduszy na pomoc prawną dla Łukasza T. - kierowcy autobusu, który potracił 19-latkę w Katowicach. Wpłacono już ponad 40 tysięcy!

Justice 2060093 1280

Nie milkną echa wypadku, który wstrząsnął całą Polską. W sobotę 31 lipca około godziny 6 rano w ścisłym centrum miasta, na ul. Mickiewicza autobus komunikacji miejskiej śmiertelnie potrącił 19-letnią mieszkankę Świętochłowic. Młoda kobieta znalazła się na ulicy próbując rozdzielić awanturującą się na środku jezdni mężczyzn. Zginęła pod kołami ruszającego autobusu.

Kierowcy pojazdu zostały postawione zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób.

40 tysięcy na adwokata

Na początku sierpnia 2021 na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka funduszy na pomoc prawną dla oskarżonego Łukasza T., kierowcy autobusu. Cel wyznaczony na 25 tysięcy złotych udało się osiągnąć bardzo szybko i na tę chwilę suma wpłat wynosi już ponad 40 tysięcy złotych. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie – na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd skazał 31-latka na trzy miesiące tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Cel zbiórki

Zbiórka ma na celu zgromadzenie funduszy, które pomogą Łukaszowi T. w znalezieniu obrońcy. Niektóre osoby uważają, że za wypadek w Katowicach mężczyzna w ogóle nie powinien być oskarżony.

STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!!
Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA DWÓCH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza – informuje organizatorzy zrzutki (oryginalna pisownia).


Zrzutka dla rodziny zmarłej

Jak informowaliśmy niedawno, na tym samym portalu powstała wcześniej zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłej 19-latki, w szczególności dla jej dwójki małych dzieci. Do momentu zamknięcia zrzutki przez organizatora wpłacono na ten cel blisko 28 tys. zł.

czytaj więcej:

Szyb maciej 1

Zabrze: Szyb Maciej piękny jest także nocą

Plac zabaw ul Jablonskiego

Ponad 100 wniosków w tegorocznym budżecie obywatelskim

W Zabrzu powstał punkt ponownego użycia

Masz niepotrzebne meble czy zabawki? Możesz je oddać innym

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu

Policyjna akcja w zabrzu funkcjonariusze kontrolują pieszych

Policjanci kontrolują pieszych w Zabrzu. Trwa akcja "NURD"

Admiralspalast, czyli były Monopol w Zabrzu

Admiralspalast w rękach miasta - będzie rewitalizacja!

Erwin Wilczek

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Erwin Wilczek