Towar o wartości 3,4 mln. CBŚ zlikwidowało plantację w Zabrzu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie plantacje konopi, na których łącznie rosło ponad 1000 krzaków...
Zdj. ilustracyjne
Marihuana

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie plantacje konopi, na których łącznie rosło ponad 1000 krzaków w różnych fazach wzrostu. Z takiej ilości konopi można by uzyskać ponad 200 kg marihuany wartej ok. 3,4 mln zł. Z zabezpieczonych roślin oraz gotowych narkotyków można by uzyskać około 212 tys. porcji handlowych.

Uprawy znajdowały się w jednym z domów na dwóch kondygnacjach w Zabrzu i w pomieszczeniach gospodarczych prywatnej firmy w Częstochowie. Policjanci zabezpieczyli również profesjonalną infrastrukturę służącą do uprawy konopi, tj.: lampy oświetleniowo-grzewcze, systemy wentylacji, nawadniania i elektroniczne sterowniki.

Podczas działań zatrzymano łącznie 5 mężczyzn w wieku od 41 do 60 lat. W miejscu zamieszkania u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli także tabletki zawierające substancję psychotropową w postaci MDMA, a na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u niego 174 tys. zł w gotówce oraz samochody marki Audi i VW.

Czterem zatrzymanym w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ w Częstochowie przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste, w tym dwóm także posiadania znacznych ilości narkotyków, a w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu podejrzany usłyszał zarzuty związane z wytwarzaniem znacznych ilości narkotyków oraz uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste.

Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

czytaj więcej:

Poszukiwany sam zgłosił się na policję

Młody mężczyzna zgłosił się na komisariat. Był poszukiwany

Sprawcy rozboju zostali aresztowani

Napadli na 37-latka, znieważali policjantów...

24-letni zabrzanin niszczył lakier samochodów kluczami

24-latek wracając z pracy... uszkodził kilka samochodów

Policja Zabrze

Policjanci zatrzymali 49-latka, który znęcał się nad rodziną

Policja

Uratowali 57-latka, który chciał popełnić samobójstwo

Policja Zabrze

Przekleiła metki, bo chciała zaoszczędzić

Kratypolicja

Napadli na taksówkarza. Jeden już siedzi