Towar o wartości 3,4 mln. CBŚ zlikwidowało plantację w Zabrzu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie plantacje konopi, na których łącznie rosło ponad 1000 krzaków...

Marihuana

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie plantacje konopi, na których łącznie rosło ponad 1000 krzaków w różnych fazach wzrostu. Z takiej ilości konopi można by uzyskać ponad 200 kg marihuany wartej ok. 3,4 mln zł. Z zabezpieczonych roślin oraz gotowych narkotyków można by uzyskać około 212 tys. porcji handlowych.

Uprawy znajdowały się w jednym z domów na dwóch kondygnacjach w Zabrzu i w pomieszczeniach gospodarczych prywatnej firmy w Częstochowie. Policjanci zabezpieczyli również profesjonalną infrastrukturę służącą do uprawy konopi, tj.: lampy oświetleniowo-grzewcze, systemy wentylacji, nawadniania i elektroniczne sterowniki.

Podczas działań zatrzymano łącznie 5 mężczyzn w wieku od 41 do 60 lat. W miejscu zamieszkania u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli także tabletki zawierające substancję psychotropową w postaci MDMA, a na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u niego 174 tys. zł w gotówce oraz samochody marki Audi i VW.

Czterem zatrzymanym w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ w Częstochowie przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste, w tym dwóm także posiadania znacznych ilości narkotyków, a w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu podejrzany usłyszał zarzuty związane z wytwarzaniem znacznych ilości narkotyków oraz uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste.

Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

czytaj więcej:

Narkotyki Zabrze

Ukradł batonika... w kieszeni miał narkotyki

Psp3

Zabrze po przejściu wichury. Strażacy wyjeżdżali 50 razy

64 680842

Pobił kobietę na śmierć. Tragiczny finał...

Policja1

Niesamowite! Dzięki akcji policjantów 10-latek...

35 656679

11-letni Sebastian nie żyje. Policja zatrzymała 41-latka

64 544497 g

Zawracał na DK88. Zderzył się ze strażą pożarną

Zabrze rejestr

Dane osobowe pedofilów i gwałcicieli dostępne w...